Kurier rowerowy – jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Praca kuriera rowerowego jest całkiem dobrą opcją dla kogoś, kto chce mieć stałe źródło zarobku lub potrzebuje podreperować domowy budżet.
Praca kuriera rowerowego jest całkiem dobrą opcją dla kogoś, kto chce mieć stałe źródło zarobku lub potrzebuje podreperować domowy budżet.
Zawody na bicyklach sfilmowane ok. 100 lat temu! To robi wrażenie!
Bicykl to rodzaj dwukołowego roweru bez przekładni łańcuchowej, z wielkim przednim kołem i małym tylnym (welocyped). Konstrukcja przedniego koła o tak dużej średnicy była możliwa dopiero po patencie Jamesa Starleya i Williama Huntera w 1869 na koło z drutowymi szprychami, pracującymi na rozciąganie.
Średnica przedniego koła dochodziła nawet do 2 metrów!
Co ciekawe współczesna angielska nazwa bicykla brzmi penny-farthing. Dlaczego? Penny to moneta jednopensowa, a farthing – znacznie mniejsza od niej ćwierćpensówka.
Nazwa ta powstała, gdy słowo bicycle zaczęło być używane w odniesieniu do coraz popularniejszych rowerów o obu kołach jednakowej wielkości i gdy bicykl ze swym charakterystycznym kształtem zaczął wyglądać osobliwie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bicykl ; fot: D. Gordon Junr. Ladybank, Fife, Scotland. - Cabinet card c.1880, Public Domain
W kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na sezon 2020 znalazło się 20 polskich wyścigów.
Kalendarz w roku olimpijskim jest w zasadzie powtórką z sezonu 2019, zmianom uległy jedynie daty rozgrywania części wyścigów, co wymusiły przesunięcia m.in. Tour de Pologne (5-11 lipca) ze względu na dodanie do kalendarza wyścigów olimpijskich w lipcu.
15 CIEKAWOSTEK O ROWERACH
Europejski dzień bez samochodu trwa - co dwa koła to nie cztery. Dlaczego uważamy, że rower wygrywa z autem w rankingu na najbardziej odpowiedni środek transportu w miastach?