Dwa razy po dwa kółka pomagające czworonogom

Fot: www.facebook.com/roweramidlazwierzakow

Zapraszamy Was do przeczytania krótkiego felietonu napisanego przez Anię Szczurek. Ania opisuje w nim sytuację, która jest potwierdzeniem tezy, że coraz częściej ludzie odbywają podróż na rowerach w szczytnym celu.

 

Rower to wspaniała pasja, która nadaje się dla wszystkich w każdym weku. Kolarstwo można uprawiać bez względu na wiek, stan zdrowia, zasobność portfela-liczy się pasja i zaangażowanie. Czy jazda na rowerze to tylko pasja? Czy jeżdżąc, nie można pomagać innym stworzeniom?

Świetnym przykładem takich osób są Edyta i Rafał, którzy w swoją podróż poślubną wybiorą się rowerami! Co więcej! Pomagają podczas niej różnym zwierzętom i namawiają do tego innych. Para zajmuje się głównie kociakami, ale ostatnio na ich fanpage’u dało się zauważyć wpis, po którym można stwierdzić, że zaczną się oni interesować innymi zwierzakami. Edyta i Rafał propagują zachowania, które zachęcają do tego, aby nie być obojętnym na krzywdy zwierząt. Para poszukuje sponsora, który będzie w stanie ofiarować złotówkę za każdy przejechany kilometr! 

Podczas zimy Młodzi trenują, aby przejechać rowerami całe polskie wybrzeże, od Świnoujścia aż do wschodniej granicy. Mają plan przejechać tą trasę w około 2 tygodnie.

Dobrze, że otaczają nas osoby, które nie są obojętne, gdy widzą bezdomne zwierzęta. Oby było jak najwięcej takich ludzi! Może to właśnie Ty możesz być kolejnym dobroczyńcą i przygarniesz bezpańskiego zwierzaka?

Fot: www.facebook.com/roweramidlazwierzakow

 

Więcej informacji o inicjatywie Edyty i Rafała znajdziejcie na ich oficjalnym fanpage'u. Materiał filmowy o nich, możecie oglądnąć na stronie internetowej telewizji TVS .

 

Autor: Anna Szczurek

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów