Podsumowanie sezonu 2015 w Małopolsce

W zeszły weekend, w Starym Sączu miała miejsce uroczystość podsumowania kolarskiego sezonu 2015 w Małopolsce. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia, której autorem jest Michał Topór.

Wreszcie śmiało możemy powiedzieć, że sezon kolarski 2015 został w Małopolsce zakończony na dobre. Jego finalnym wydarzeniem była gala podsumowująca, która odbyła się w sobotę, 20 lutego w starosądeckim "Sokole". Spotkali się na niej przedstawiciele najróżniejszych dyscyplin kolarstwa, poczynając od toru, poprzez szosę oraz MTB, a kończąc na downhillu oraz trialu. Obecnych było także wielu gości specjalnych, w tym burmistrz Starego Sącza, przewodnicząca rady miasta oraz przedstawiciele nowosądeckiej Policji. O dopełnienie dobrego klimatu zadbała orkiestra dęta, która zapewniła bardzo przyjemną dla ucha oprawę muzyczną.

Uroczystość zaczęła się tradycyjnie od kilku słów ze strony organizatorów oraz zaproszonych przez nich gości. Wyrazili oni radość z możliwości goszczenia nas w swoim mieście oraz pogratulowali wszystkim wysokich wyników sportowych i posiadania tak wspaniałej pasji, jaką jest kolarstwo.

Następnie nadeszła kolej na część artystyczną, w której popis swoich umiejętności dała orkiestra. Ponieważ jednak kompletnie nie znam się na muzyce, więc z mojej strony mogę tylko zapewnić, że mimo, iż na codzień nie słucham tego typu muzyki, to bardzo mi się podobało :)

Po występie rozpoczęła się część główna, czyli wręczenie pucharów i dyplomów zawodnikom oraz przedstawicielom klubów. Każda kategoria miała dwie dekoracje, według wyników z Challenge Małopolskiego Związku Kolarskiego o Puchar TVP Kraków- jedną dla samych zawodników, a drugą dla całych klubów.

Obserwując całą ceremonię wręczenia, wyraźnie widać było, jak wygląda "rozkład sił' pomiędzy klubami w Małopolsce. Dla przykładu, w MTB konkurencja jest bardzo rozwinięta i w zależności od dekorowanej kategorii, na podium wychodzili przedstawiciele najróżniejszych drużyn, zarówno tych kilku-, jak i kilkudziesięcioosobowych. Przedstawiciele Bieniasz Bike Team, którego jestem zawodnikiem wychodzili na podium około 20 razy, zajmując najwyższy stopień w kategoriach takich jak Junior, U23 czy Elita. Na przeciwnym biegunie znajdują się szosa oraz tor, gdzie niemalże monopol na "pudło" posiada BBC Czaja. Niestety frekwencja zawodników ze świata trialu i downhillu była dość niewielka, trudno więc mi powiedzieć coś na ten temat. Byłem natomiast pozytywnie zaskoczony faktem, jak wszechstronnym klubem jest UKS Zawoja, którego zawodnicy byli dekorowani prawie we wszystkich dyscyplinach, wliczając w to BMX oraz trial.

starysacz1

Po zakończeniu dekoracji i pamiątkowym zdjęciu, uczestnicy przenieśli się do pobliskiego Centrum Pielgrzyma, gdzie czekał na wszystkich obiad, a także możliwość zwiedzenia całego obiektu, w tym ołtarza polowego oraz Muzeum Papieskiego.

Tak oficjalnie zakończył się dla Małopolski sezon kolarski 2015, a tymczasem pierwsze zawody nowego roku, czyli Mistrzostwa Małopolski w przełaju odbędą się już za tydzień w Stroniach.

 

Autor: Michał Topór

Tags: Bieniasz

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów