Zaczynamy szosowe ściganie się w Polsce!

Przed polskimi kibicami kolarstwa szosowego ostatni miesiąc oczekiwania na oficjalne rozpoczęcie sezonu kolarskiego w kraju. Kolejny rok zapowiada się jeszcze ciekawiej niż poprzednie ze względu na dość znaczące zmiany w kalendarzu.

Gdzie rozpoczniemy wielkie ściganie? Czemu warto poświecić czas na spędzenie kolarskiego weekendu na Dolnym Śląsku?

Dla wszystkich stęsknionych kolarskiego szaleństwa na krajowych szosach mam dobrą wiadomość, na start dostajemy dwa wyścigi z udziałem najlepszych polskich ekip. Pierwszy dzień startowy to Kryterium Uliczne w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku, z kolei na drugi dzień zawitamy do polskiej stolicy kolarstwa, Sobótki na Ślężańskiego Mnicha.

W głównej mierze zawodnicy szykują się by zaprezentować się jak najlepiej w Sobótce, gdzie miasto po prostu żyję kolarstwem. Ślężański Mnich to najlepsza okazja by poznać ekipy od środka na nowo, po zmianach kadrowych, jak i sponsorskich. Jeżeli chcemy zobaczyć jak wygląda profesjonalne przygotowanie do sezonu to, 3 kwietnia jest najlepszym dniem do tego. Ekipy CCC Sprandi, Verva ActiveJet czy Wibatech Fuji będą chciały zdominować wyścig i rozpocząć wielkie ściganie na Polskich ziemiach.

Prócz wyścigu o którym wspomnę jeszcze przed samym jego rozpoczęciem, z ciekawą inicjatywę wyszedł do kibiców Bartosz Huzarski wraz z jego autorską akademią. 'I weekend testowy z Huzar Bike Academy' to nic innego jak okazja do zapoznania się z kolarstwem zawodowym od środka oraz wspólny trening z Bartosz Huzarskim kolarzem Bora-Argon 18. Cały projekt rozpoczyna się już 1 kwietnia, a kończy startem Ślężańskiego Mnicha. Miejscem organizacji jest Sobótka i okolica hotelu Sobotel przy samym start-meta wyścigu. Oczywiście są możemy wybrać czy interesuje nas pakiet bezpłatny, czy jednak płatny. W skład płatnego poznamy wszystko na temat kolarstwa, od sposobów żywieniowych po możliwość spędzenia wspólnej kolacji z gośćmi Alei Sław.
Wszystkie dokładne informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Akademii kolarskiej Bartosza Huzarskiego www.hba.huzarski.pl

Warto również wspomnieć, że jest to pierwszy wyścig dla amatorów, w którym udział może wziąć każdy za drobną opłatą. W Dzierżoniowie by wystartować potrzebna będzie nam licencja kolarska, z którą od wielu lat jest dużo sporów i zamieszania apropo amatorów. W amatorskim Ślężańskim Mnichu listu powoli zaczyna nabierać ciekawą liczbę uczestników w poszczególnych kategoriach. Trasa jest identyczna do ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, gdzie zwyciężył Tomasz Marczyński. Mamy do wyboru dwie trasy:
Mini: 18 km
Maxi 54 km

Cena wpisowego na każdy z dystansów to 60 zł. Jeżeli ktoś ma ochotę zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski, to jest to najlepsze miejsce i najlepsza trasa by sprawdzić swoje możliwości.

Rozpoczęcie sezonu zapowiada się hucznie i bardzo emocjonująco. Jest to idealny moment by móc w gronie rodzinnym spędzić ciekawy weekend na rowerze wraz z zawodowcami. Dolny Śląsk dzięki takim grupom jak Lang Team zyskuje z roku na rok coraz większą ilość mocno obsadzonych wyścigów z profesjonalną obsługą. Przy okazji pobytu w Sobótce czy Dzierżoniowie mamy znakomitą okazją do wybrania się na trening na trasie tegorocznych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w okolicach Świdnicy.

Warto już wziąć sobie wolne od pracy na pierwszy weekend kwietnia i zawitać w region Ślęży by móc wraz z najlepszymi wejść w nowy sezon kolarski.

 

Autor: Gaspar Otok
Foto: Ultrasport

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów