English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Rower, który przejechał 30 krajów na aukcji WOŚP!

Karol Werner  - autor podróżniczego bloga kolemsietoczy.pl, przekazał na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój rower na którym przejechał 30 krajów. Rower jest w dobrym stanie :)

 

 

Oto informacja od Karola:

"Czy ktoś z Was szuka być może dla siebie lub bliskiej osobo roweru? Albo czy ktoś chciałby uratować zdrowie lub życie dzieciom? Tak się składa, że jest ku temu okazja, gdyż postanowiłem wystawić na tegoroczną edycję WOŚP właśnie swój rower.

Jest to jednak rower nie byle jaki. Rower absolutnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Rower, na którym odwiedziłem 30 krajów na 3 kontynentach, i który jest poniekąd współtwórcą bloga. Bo to właśnie od niego wzięła się jego nazwa "Kołem Się Toczy".

Odwiedziliśmy razem w przeciągu ostatnich 7 lat m.in. takie kraje jak Kosowo, Rumunia, Słowenia, Macedonia, Litwę, Włochy, Węgry, Tadżykistan (i przełęczy Ak-Baital 4655 m n.p.m.), Turcję, Kirgistan, Armenię, Bułgarię, Irak, Iran, Czarnogórę, Gruzję, Serbię, Białoruś, Albanię, Syberię, Mongolię, Austrię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Maroko i jeszcze kilka innych krajów."

Jego przesłanie możecie też oglądnąć: 


"Rower ten jest dla mnie czymś absolutnie bezcennym. Przejechaliśmy razem 30-40 tysięcy kilometrów i mam z nim związanych tak wiele niesamowitych wspomnień, że aż głowa mała!
Ponadto nie musicie się obawiać o jego stan techniczny! Każdego roku przechodził on gruntowny przegląd i serwis, a na przestrzeni tych 7 lat niemalże wszystkie części zostały w nim wymienione - w wielu przypadkach nawet wielokrotnie. Na ten przykład 28-calowe, bardzo wytrzymałe wzmacniane obręcze były wymieniane 1.5 roku temu. Solidne opony firmy Schwalbe mają przejechane zaledwie: tylna- 1500-2000 km, przednia - 300 metrów (nówka!). Wymieniane w przeciągu 1.5 roku była także korba i wszystkie linki.

Niezmiennymi elementami są natomiast siodełko, rogi, widelec, no i przede wszystkim świetna, solidna rama aluminiowa w rozmiarze 18, która co prawda nosi kilka śladów obtłuczeń, jednak nijak nie wpływa to na jej wytrzymałość. Pamiętajcie, że to właśnie tego typu obtarcia tak naprawdę nadają rowerowi prawdziwego charakteru no i przecież każde z nich niesie ze sobą wspomnienia z zupełnie innego kraju! ;)

Rower ten jest bardzo wygodny, uniwersalny i nadaje się zarówno do jazdy po asfalcie, szutrze i jestem przekonany, że bez problemu da radę jeszcze na niejednej wyprawie z sakwami! Waży tylko 12 kg a rama jest na tyle uniwersalna, że jeździ na tym rowerze czasami nawet moja dziewczyna Marta, która ma 160 cm wzrostu, a także ja mając 197 cm. I dla obojga jest naprawdę komfortowy - wszystko dzięki możliwości wysunięcia długiej sztycy i siodełka.

Myslę, że nie będzie w tym przesady jeśli powiem, że jest to rower idealny :)

Powiem szczerze, że na samą myśl o tym, że się go pozbywam szklą mi się oczy, jednak nie mam wątpliwości, że decyzja o jego wystawieniu na aukcji WOŚP jest czymś jak najbardziej właściwym.

Podajcie informację dalej, licytujcie, KUPCIE! :) Niech pomoże dzieciom!!"

 

 

Osoby, które chcą wziąć udział w licytacji zapraszamy do serwisu allegro na stronę: http://aukcje.wosp.org.pl/rower-ktorym-przejechalem-30-krajow-i5604856

 

Źródło: własne

Joe's No-Flats

Tags: akcja charytatywna

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów