English French German Italian Portuguese Russian Spanish

David Cachon rozkręca swoje rowerowe przygody [wideo]

Nagranie pokazujące jak w brawurowym stylu pokonuje skaliste wybrzeże i średniowieczne mury miasta Mdina to m.in. efekt rozpoczętej niedawno współpracy z firmą KROSS. Cachon jest hiszpańskim zawodowym kolarzem górskim i globtroterem, dwukrotnym mistrzem świata w dyscyplinie trail i rekordzistą Guinnessa.

 

 

Hiszpan ma dwie życiowe pasje – rowery i podróże, które przecież idealnie się ze sobą łączą. Na dwóch kółkach zwiedził już Francję, Szwajcarię, USA, Amerykę Południową i Japonię. Na mapie jego rowerowych wojaży nie brak nawet Chińskiego Muru. Gdy ledwo co udaje mu się strzepnąć kurz z butów po ostatniej wyciecze, rusza już w następną. Pod koniec czerwca odwiedził urokliwą Maltę, gdzie realizował swój najnowszy projekt podróżniczy. W umieszczonym na YouTubie spocie z łatwością pokonuje skaliste, postrzępione wybrzeże wyspy, wykonując swoje ulubione ewolucje. Bez nawet drobnego ukłucia strachu w szybkim tempie wjeżdża na wysokie średniowieczne mury położonego na wzniesieniu miasta Mdina oraz inne elementy zachwycającej miejskiej architektury.

 

1_Malta_przypomina_raj_na_ziemi.jpg.jpg

 

Wyobraźcie sobie miejsce otoczone turkusowym morzem, z bajeczną pogodą trwającą cały rok i w którym nadal można usłyszeć opowieści o starożytnych greckich herosach. Do tego dodajmy piękną architekturę, dzięki której poczujemy się przeniesieni do czasów antyku. To bez dwóch zdań raj na ziemi. Wizytę na Malcie można wykorzystać do cudownego odpoczynku… Albo odwrotnie, poświęcić ją na uprawianie swojego ulubionego sportu!

– tłumaczy David Cachon, który w 2011 r. pobił rekord Guinnessa, zeskakując na rowerze BMX z platformy o wysokości 4 metrów.

 

Cachon_nie_może_żyć_bez_adrenaliny.jpg.jpg

 

 

Tylko latem maltański upał czasami daje się we znaki zbyt mocno, ale w pozostałą część roku pogoda stanowi wręcz zaproszenie do turystyki. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do szaleństw na rowerze górskim, co Cachon udowadnia w swoim najnowszym nagraniu. Podążył sprawdzonym tropem, gdyż to właśnie na tej wyspie kręcono zdjęcia do takich hollywoodzkich hitów jak: „Gladiator”, „Troja”, „Pompeje”, „Agora”, „Assasin’s Creed”, „World War Z” czy „Morderstwo w Orient Expressie”.

 

 

Cachon_nie_zna_strachu._Nie_na_swoim_rowerze.jpg.jpg

 

 

Obieżyświat z Hiszpanii zabrał ze sobą ścieżkowy model roweru KROSS Soil EX, łączący w sobie cechy sprzętu do enduro i XC . 

Jazda po Malcie była fantastycznym doświadczeniem, mieszanką wąskich ścieżek rowerowych z warunkami typowo miejskimi, widokiem na błękitne morze, ryzykiem i świetną śródziemnomorską kuchnią

– mówi Cachon.

 

Krajobrazy_zapierają_dech_w_piersiach.jpg.jpg

 

Soil EX to zdecydowanie mój typ dwóch kółek, zapewniający riderowi dużą wydajność przy pedałowaniu, szczególnie w długiej trasie. Jest lekki i zwinny, pozwala na sprawne wykonywanie moich ulubionych tricków. Szczególnie muszę pochwalić zawieszenie, które nie zapada się pod naciskiem na pedały i jest czułe na nierówności terenu. Ten model stanowi kombinację najlepszych cech, które może posiadać rower

– podkreśla.

 

Wideo z Malty (reż. Fernando Marmolejo) możemy zobaczyć na kanale David Cachona na YouTubie:

 

 

Niedługo Cachon będzie kontynuował swoje przygody m.in. w hiszpańskim mieście Cáceres, Asturii, Nowy Jorku, Maroku i Mongolii.

 

Kross_Soil_EX.jpeg.jpeg

 

Wszystkiego o bieżących przygodach Davida Cachona dowiemy się tutaj:

http://www.davidcachon.com https://www.youtube.com/davidcachon?s http://www.twitter.com/davidcachon http://www.instagram.com/david_cachon http://www.facebook.com/davidcachon

 

 

Zobacz też: rowery Kross w sklep.rowery.pl

 

Źródło: mat. pras. 

sklep.rowery.pl

Tags: Kross

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów