English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Studenci na rowery! Wavelo we współpracy z UJ

Dzięki umowie podpisanej między operatorem krakowskich rowerów miejskich Wavelo a władzami Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, studenci będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. I to już od 1 sierpnia!


Studentów UJ CM z pewnością ucieszy współpraca między systemem rowerów a uczelnią – W ramach zawartej umowy żacy będą mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie PAYG – Student w której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru. Podczas gdy reszta użytkowników za minutę korzystania z Wavelo płaci 16 groszy, studenci UJ CM za każde 60 sekund jazdy wyciągną z portfela zaledwie 6 groszy. Taryfa dofinansowana jest przez władze uczelni.


UJ CM staje się nie tylko pierwszą uczelnią w mieście, ale także jedyną w Polsce, której studenci mogą korzystać z systemu rowerowego na specjalnych warunkach.

Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, jako najlepsza uczelnia medyczna w kraju, nie tylko przoduje w przekazywaniu wiedzy swoim studentom, ale także pokazuje, jak zdrowo żyć na co dzień. To bardzo cieszy, że uczelnia przeszła od słów do czynów i partycypując w kosztach, zachęca swoich studentów do jazdy najkorzystniejszym środkiem transportu w mieście

– tłumaczy Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny Wavelo.

 

 

wavelo-uj-zdj.jpg

 

 


Umowa Wavelo z UJ CM została nawiązana w trybie pilotażowym. Potrwa do końca października lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dwóch tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy w ten sposób staną się beneficjentami umowy. Niższa taryfa „PAYG – Student” zacznie działać już od 1 sierpnia.

Nawiązana współpraca pozwala nam mieć nadzieję, że wkrótce do prekursora, jakim jest Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, dołączą inne uczelnie, przekonując do użytkowania Wavelo tysiące krakowskich studentów

– dodaje Wójtowicz.

 

Aktualizacja 29.08.2018r

 

Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.

Do UJ Collegium Medicum które współpracę z Wavelo rozpoczęło już w sierpniu, teraz dołącza cały Uniwersytet Jagielloński. W ramach zawartej umowy studenci będą mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie PAYG – Student, w której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru. Dzięki temu zamiast 16, za każdą minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. Różnica współfinansowana jest przez władze uczelni.

 

Z dużą dumą informujemy o rozpoczęciu pilotażowej współpracy z najlepszą polską uczelnią. Pierwszy uniwersytet w kraju stał się tym samym prekursorem rozwoju rowerowej inicjatywy w Krakowie wśród swoich studentów. Wavelo i Uniwersytet Jagielloński łączą siły już we wrześniu, z myślą o żakach którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego będą mogli załatwiać sprawy organizacyjne i jeździć na uczelnię podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej

– mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU, operator rowerów Wavelo.


Współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z Wavelo to rezultat negocjacji, jakie prowadziliśmy z władzami rektorskimi i przedstawicielami spółki BikeU. Przyznam, że kiedy w czerwcu przystępowaliśmy do rozmów, nie spodziewałem się, że już we wrześniu będziemy mogli zaoferować naszym koleżankom i kolegom możliwość korzystania z roweru miejskiego na tak preferencyjnych warunkach. Cieszy nas fakt, że władze Uniwersytetu przychyliły się do naszych postulatów i postanowiły wesprzeć tę nowatorską inicjatywę. Zadaniem uczelni powinno być bowiem nie tylko przekazywanie określonego zasobu wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie postaw społecznych, w tym promowanie aktywnego stylu życia. Myślę, że ułatwianie dostępu do roweru miejskiego, jako alternatywnego i proekologicznego środka transportu, idealnie wpisuje się w tę misję. Mam nadzieję, że pilotaż zakończy się sukcesem, a naszą ofertę docenią nie tylko studenci, ale również kandydaci na studia

– mówi Jakub Bakonyi, Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Umowa Wavelo z UJ została nawiązana na próbę. Potrwa do końca grudnia lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dziesięciu tysięcy zarejestrowanych użytkowników w utworzonej dla nich taryfie PAYG – Student. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnej domeny w adresie mailowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 


Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).
Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

 

 

 Źródło i Foto: mat. pras.

sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów