English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Nowy szlak rowerowy na pograniczu polsko-słowackim

15 marca 2021 roku w siedzibie Magurskiego Parku Narodowego została podpisana umowa na realizację projektu "Rowerem przez pogranicze - przyroda, kultura i historia na dwóch kółkach" w Programie Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

W ramach projektu oznakowany zostanie szlak rowerowy w Nieznajowej, łączący „Winny szlak rowerowy” (od jeziora Rożnowskiego do Koniecznej) ze szlakiem rowerowym „Na styku kultur” (Jasło - przełęcz Beskid i dalej na Słowacji - aż po Bardejow). Nieznajowa (powiat gorlicki) to nieistniejąca już wieś łemkowska.  

Znakowanie szlaku odbędzie się na odcinku 2,4 km, zostaną zamontowane 2 drogowskazy, na trasie wykonane zostaną także obiekty małej architektury, przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami: wiata ogniskowa, ławy, stojak rowerowy.

Odnowiona i zabezpieczona zostanie istniejąca studnia wraz z żurawiem, powstaną również panele interpretacyjne z archiwalnymi fotografiami. Od strony małopolskiej i podkarpackiej zaplanowano montaż tablic informacyjnych i pamiątkowych oraz oznakowanie nowo powstałych obiektów.

 

trasa-rowerowa-2-fot-stowarzyszenie-euroregion-karpacki.jpg

 

 

Powstaną też miniatury cerkwi w Świerzowej Ruskiej, Żydowskim, Ciechani oraz Nieznajowej oraz zostaną wyremontowane przydrożne krzyże i ogrodzenia.

Projekt dopełni organizacja rajdu rowerowego na trasie to Nižna Polianka – Bartne (gmina Sękowa).

 

Źródło: https://www.facebook.com/StowarzyszenieEuroregionKarpacki ;krosno112.pl

 Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów