Soudal popularyzuje kolarstwo w Polsce

Coffee Ride Soudal

Kolarstwo cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju o czym świadczy rosnąca ilość uczestników imprez organizowanych dla fanów „dwóch kółek”. Aż kilkuset kolarzy amatorów zadeklarowało udział w tegorocznym Coffee Ride w podwarszawskim Cząstkowie Mazowieckim, w którym do pokonania była prawie 57-lkilometrowa trasa wspólnie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych polskich kolarzy, wielokrotnym mistrzem Polski, zawodowo związanym z zespołem Lotto Soudal – Tomaszem Marczyńskim. Impreza zorganizowana została po raz kolejny przez firmę Soudal, która od lat promuje i wspiera rozwój kolarstwa w Polsce.

 

 

Determinacja, ambicja, zaangażowanie i pasja to cechy, które łączą kolarstwo z naszą firmą - światowym liderem w branży chemii budowlanej. Soudal od lat aktywnie wspiera działania mające na celu rozwój i popularyzację tego sportu. Od 2015 roku firma jest sponsorem tytularnym grupy zawodowej Lotto Soudal, regularnie wspiera także znane na całym świecie kolarskie wydarzenia sportowe takie Giro Italia czy Vuelta a España. Jako firmie odpowiedzialnej społecznie zależy nam na tym, aby kolarstwo stawało się coraz bardziej popularne także wśród amatorów, dlatego wspieramy wydarzenia i aktywności mające na celu promocję kolarstwa w Polsce

– mówi Małgorzata Drzewowska, kierownik marketingu Soudal.

To jeden z głównych powodów dlaczego firma Soudal została w tym roku partnerem Tour de Pologne, najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Poza ogromną renomą jaką cieszy się wyścig Tour de Pologne wśród kolarzy profesjonalistów, wydarzenie jest także doskonałą okazją do promocji tego sportu wśród amatorów.

To nie jedyne aktywności Soudal związane z popularyzacją kolarstwa w Polsce. Od lat firma organizuje wydarzenia łączące profesjonalistów i amatorów, np. wspólne treningi – Coffee Ride, które startują spod siedziby firmy w Cząstkowie Mazowieckim. W tym roku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, aż kilkuset uczestników zadeklarowało chęć udziału w Coffee Ride, który odbył się w ostatni weekend maja. Od czterech lat firma Soudal jest także głównym sponsorem Wyścigu, w którym amatorzy mają możliwość pojechać wspólnie z profesjonalnym kolarzem - Tomaszem Marczyńskim.

W tym roku zaplanowane zostały aż dwie imprezy - w sierpniu Wyścig wystartuje w Starym Sączu, a pod koniec września w Niepołomicach.

Więcej informacji i zapisy dla zainteresowanych dostępne są na stronie – www.wyscig.cc. Dodatkowo firma Soudal regularnie promuje kolarstwo na swoich kanałach social media, a także organizuje konkursy, w których fani „dwóch kółek” mogą wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. gamę produktów przeznaczonych do profesjonalnej pielęgnacji rowerów marki Soudal, w tym past ochronnych i montażowych, wosków, smarów, chusteczek i środków czyszczących oraz do polerowania.

 

 

Źródło: Soudal

 Sklep.rowery.pl

 

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów