Kiedy można jeździć rowerem po chodniku? Policjantka na TikToku

Lubelska Policja podbija TIKTOKA. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa. Nie traćcie czujności w te wakacje!

 

Krótkie filmiki od Lubelskiej Policji podbijają tiktoka oraz przypominają o bezpieczeństwie w wakacje. Te krótkie filmiki przypominają o tym czego się przestrzegać oraz czym to może grozić. Policjanci wiedzą, że dziś najłatwiej dotrzeć do ludzi przez media społecznościowe. Funkcjonariusze z Lublina nie poprzestali jednak na nudnych, facebookowych wpisach, a poszli krok dalej. Utworzyli konto w serwisie TikTok, który umożliwia publikowane krótkich filmów i rozpowszechnianie ich wśród bardzo wielu odbiorców w bardzo krótkim czasie. I zamieszczają tam nagrania dotyczące bieżących wydarzeń, ale przypominają też o obowiązujących przepisach.

Tego nikt się nie spodziewał ale to krótkie nagrania okazały się być strzałem w dziesiątkę. Szybko obiegło sieć i zyskało niemal 100 tysięcy polubień. Pod postem internauci zaczęli też dyskutować na temat niedoskonałości przepisów. 

Jeden z ich tik toków przypomina o  tym kiedy można się poruszać rowerem po chodniku. Wśród komentarzy można wyczytać jak internauci rozmawiają miedzy sobą  o lukach w prawie postanowiliśmy przedstawić wam kilka losowych komentarzy.

„Trzecim przypadkiem powinien być strach przed jazdą po ulicy. Chyba własne bezpieczeństwo jest najważniejsze, tak?” – czytamy w jednym z komentarzy.

„Wolę jechać i dostać mandat na chodniku, niż ryzykować, jadąc po jezdni, gdzie auto może we mnie wjechać” – odpowiada kolejna internautka.

„Zdecydowanie nie polecam jazdy po ulicy, osobiście dostałem strzała i mało mnie interesują przepisy, liczy się tylko zdrowie i życie!” – podkreśla inny użytkownik.

Osoby chcące sprawdzić owe filmiki zapraszamy do kliknięcia tutaj.

 

Źródło: News4Media

Sklep.rowery.pl

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów