Kobiece spotkania rowerowe - bezpłatne warsztaty.

Dla niektórych sezon rowerowy się nie kończy, ale nawet w czasie zimowej przerwy w jeżdżeniu nie należy o swoim jednośladzie zapominać. To świetny czas na to, by o swój sprzęt zadbać… lub nauczyć się o niego dbać na własną rękę. W styczniu warszawskie rowerzystki będą mogły bezpłatnie poznać podstawy serwisowania rowerów na warsztatach organizowanych w punktach Wygodny Rower.

Podstawowe naprawy i regulacje każdy rowerzysta i rowerzystka powinni umieć wykonać samodzielnie, przede wszystkim dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. Zmiana dętki na tracie, problem z łańcuchem czy przerzutkami? Typowe usterki nie będą odbierały przyjemności z jazdy, jeśli wiemy, jak się z nimi uporać.

 

Warszawska (już) sieć sklepów i serwisów Wygodny Rower ma długą tradycję wspierania stołecznej rowerowej społeczności. Tej zimy wraca z ideą kobiecych spotkań warsztatowych, w trakcie których każda dziewczyna może poznać niezbędne podstawy serwisowania jednośladów. To okazja nie tylko, by zdobyć wiedzę z zakresu rowerowej mechaniki, ale także do spotkania w kobiecym gronie z lokalnymi rowerzystkami. Warsztaty organizowane będą w siedmiu punktach Wygodnego Roweru, w różnych dzielnicach Warszawy.


Kiedy i gdzie bezpłatnie nauczysz się dbać o rower?


Warsztaty ruszają 11 stycznia, w każdym z siedmiu punktów w Śródmieściu, na Woli, Ochocie, Mokotowie, Czerniakowie i Bielanach będą się odbywać innego dnia, a szczegóły można znaleźć w poszczególnych wydarzeniach na Facebooku. Tam ruszą też zapisy na konkretne terminy.

 

● Stawki 3 -> 11.01.2023
● Czerniakowska 139 -> 12.01.2023
● Kasprzaka 96 -> 13.01.2023
● Smolna 10 -> 17.01.2023
● Wiktorska 89 -> 18.01.2023
● Podleśna 52 -> 19.01.2023
● Niemcewicza 7/9 -> 20.01.2023

 

Warsztaty potrwają ok. 2,5 godziny, będą oparte na pracy w grupach po 2-3 osoby. Serwis zapewnia narzędzia i materiały potrzebne do prac wykonywanych podczas warsztatów. Na warsztat warto oczywiście wziąć własny sprzęt, ale nie jest to warunek konieczny — wystarczy zaznaczyć brak roweru w formularzu zapisowym.


Nie tylko wymiana dętki

 

W Wygodnym Rowerze od lat działamy na rzecz budowania w stolicy rowerowej kultury, a z praktyki wiemy, że miłość do rowerów pogłębia się wraz z wiedzą o ich budowie i działaniu. - mówi Karol Popławski, założyciel sieci. - Dlatego chętnie dzielimy się naszą wiedzą. Organizujemy bezpłatne warsztaty dla kobiet, aby poczuły się pewniej przy obsłudze swoich rowerów i jeszcze chętniej jeździły! Kto wie, może przy okazji tych spotkań zawiążą się jakieś osiedlowe koła miejskich rowerzystek? - dodaje.


Co poza nowymi znajomościami będą mogły wynieść panie z warsztatów w Wygodnym Rowerze? Podstawy wiedzy o budowie roweru, przydatne do tego, by ocenić stan swojego sprzętu. Serwisanci wytłumaczą też jak ustawić właściwą pozycję na rowerze, na co zwrócić uwagę przed każdą jazdą i jak zaradzić podstawowym usterkom, takim jak przedziurawiona dętka.

 

 

 

Źródło: Wygodny Rower

Sklep.rowery.pl

 

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów