Weekend Turystyki Rowerowej 16-18 czerwca

Weekend przeznaczony dla miłośników aktywnej turystyki rowerowej. Jazdy pośród bezkresnych lasów, wśród jezior i z dala od tłumów w otoczeniu dziewiczej przyrody.

Weekend przeznaczony dla miłośników aktywnej turystyki rowerowej. Jazdy pośród bezkresnych lasów, wśród jezior i z dala od tłumów w otoczeniu dziewiczej przyrody.
Na rowerach będziemy przemierzać bezkresne leśne tereny pomiędzy Górznem, Lidzbarkiem a Żurominem. Na trójstyku trzech województw, w lasach, które od wieków stanowiły granicę Mazowiecko – Pruską, a następnie rozgraniczały zabory pruski i rosyjski. W trakcie weekendu przewidziane są 2 trasy.

I trasaok. 45 km (trasa prowadząca przez najciekawsze zakątki Parku do Lidzbarka Welskiego)

II trasaok. 40 km (trasa eksplorująca lasy i najciekawsze miejsca południowej części Parku)

Trasy o średnim poziomie trudności ze względu na pagórkowaty teren. W większości jeździmy po szutrowych drogach leśnych. Utrzymujemy turystyczne tempo jazdy dostosowane do uczestników.

Na rowerach będziemy przemierzać bezkresne leśne tereny pomiędzy Górznem, Lidzbarkiem a Żurominem. Na trójstyku trzech województw, w lasach, które od wieków stanowiły granicę Mazowiecko – Pruską, a następnie rozgraniczały zabory pruski i rosyjski. Na wycieczkach będzie można posłuchać interesujących historii i legend. Zobaczycie najciekawsze miejsca, jeziora, wąwozy, wzgórza, rezerwaty przyrody i zabytki. Wśród ciekawostek legendy i miejsca związane z wojnami napoleońskimi oraz z książką „Czarne Narcyzy” Katarzyny Puzyńskiej.

 

 

Źródło: Hotel Dworek Wapionka

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów