Blisko 60% rowerzystów obawia się kradzieży swojego roweru!

Aż 58 proc. posiadaczy rowerów uważa, że najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru jest odszkodowanie po kradzieży. Eksperci Mondial Assistance przypominają, że warto zabezpieczyć jednoślady, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym – w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach czy zapewnić opiekę medyczną poszkodowanym w następstwie nieszczęśliwych wypadków.

Coraz więcej użytkowników jednośladów pragnie kupić ubezpieczenie na rower jeszcze w sklepie lub przez Internet.

58 proc. posiadaczy rowerów uważa, że najcenniejsze w ubezpieczeniu roweru jest odszkodowanie po kradzieży. Eksperci Mondial Assistance przypominają, że warto zabezpieczyć jednoślady, w szczególności te sprezentowane dzieciom i młodzieży w okresie komunijnym i wakacyjnym – w ten sposób można się ochronić przed dodatkowymi wydatkami po kradzieżach czy zapewnić opiekę medyczną poszkodowanym w następstwie nieszczęśliwych wypadków.

Rowery, ale też inne jednoślady jak np. hulajnogi cały czas zyskują w Polsce na popularności i coraz więcej osób ceni sobie możliwość należytego ubezpieczenia tego sprzętu. Zdecydowanie najczęstszą obawą rowerzystów jest kradzież posiadanego sprzętu, dlatego najcenniejszą dla klientów usługą jest uzyskanie odszkodowania w przypadku jego utraty. Ponadto, do kluczowych w oczach konsumentów należą ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz pomoc medyczna po wypadku. 
-komentuje Łukasz Nowiński, kierownik ds. rozwoju rynku w Mondial Assistance.

 

Wg wyników 12. edycji badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” przeprowadzonego na zlecenie Mondial Assistance już co trzecia osoba, która kupiła rower lub hulajnogę w 2022 roku, jest zainteresowania ubezpieczeniem tego sprzętu. Klienci zdecydowani na zakup ubezpieczenia stawiają na wygodę – aż 35 proc. respondentów najchętniej wykupiłoby je jeszcze w trakcie procesu zakupu ubezpieczanej rzeczy, 28 proc. dokonałoby tego w trakcie podpisywania umowy na inne ubezpieczenie (np. nieruchomości), natomiast co piąty respondent jest gotowy ubezpieczyć rower lub hulajnogę przez internet. Zmiana stylu życia sprawia, że coraz mniej osób jest gotowych skorzystać z tradycyjnego kanału zakupu i pójść do agenta ubezpieczeniowego. Liczba osób deklarujących taką możliwość pod uwagę spadła o 10 punktów procentowych z 45 proc. w 2022 do 35 proc. w bieżącym roku.

Warto jednak zabezpieczyć się nie tylko przed kradzieżą - w ubiegłym roku wg danych Komendy Głównej Policji, w wypadkach komunikacyjnych rannych zostało aż 3344 rowerzystów oraz 421 osób prowadzących hulajnogi. Szczególnie widoczne jest to w okresie od maja do sierpnia, kiedy dochodzi do największej liczby wypadków w roku.

Co warto zabezpieczyć (nie tylko) przed wakacyjnymi wyprawami?

1. Ubezpiecz siebie od następstw nieszczęśliwych wypadków (tzw. NNW);
2. Ubezpiecz się na wypadek wyrządzenia komuś krzywdy (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – tzw. OC);
3. Ubezpiecz sprzęt od kradzieży;
4. Jeśli planujesz wyjazd – pamiętaj o ubezpieczeniu podróżnym! Aby optymalne dobrać jego zakres do Twoich potrzeb, skontaktuj się z doradcą ubezpieczeniowym.

 

 

Źródło: D Fusion

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów