DPD Polska świętuje dostarczenie milionowej paczki

DPD Polska sukcesywnie rozwija flotę rowerów cargo, która obecnie liczy ponad 80 pojazdów. Z jej pomocą zostało dostarczonych już ponad milion paczek. Do uroczystego przekazania odbiorcy symbolicznej, milionowej paczki doszło pod koniec października w Poznaniu.

Rowery cargo przyszłością logistyki

Rowery cargo to flota działająca przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich, które stanowią centra dystrybucyjne w realizacji strategii niskoemisyjnej DPD Polska. Rowery cargo, których firma posiada obecnie 80, stanowią doskonałą alternatywę dla aut – w szczególności w strefach o gęstej zabudowie czy strefach biznesowych, wyłączonych z ruchu samochodowego.

Rowery cargo stanowią istotną część naszej strategii operacyjnej oraz celu NET-ZERO 2040. Rozwój floty rowerów cargo przy Oddziałach Miejskich DPD Pickup nie jest przypadkowy- placówki znajdują się w ścisłych centrach największych, polskich miast, gdzie zarówno wysoki poziom urbanizacji, jak i wymogi stref czystego transportu na terenie miast sprzyjają właśnie rozwojowi tego środka transportu. To powoduje, że będziemy dalej rozwijać logistykę ostatniej mili w dużych aglomeracjach, między innymi w oparciu o rowery cargo.” - komentuje Maciej Głowacki, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny DPD Polska.

Warto wspomnieć, że w ramach sieci rowerowej rozwijamy także koncept Oddziałów Miejskich Green DPD Pickup, czyli punktów obsługiwanych w stu procentach niskoemisyjną flotą - zarówno na linii sortownia - oddział, za pomocą samochodów elektrycznych, jak i oddział - klient końcowy - wspomnianymi właśnie rowerami cargo. To pozwala nam na realizację strategicznych celów w zakresie zrównoważonej logistyki miejskiej, jak i dążeń do ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie poziomu emisji CO2 net-zero do 2040 roku. – dodaje Marek Weremijewicz, Dyrektor Regionalny w DPD Polska

Pierwszy milion za nami

DPD Polska ma powód do świętowania - firma dostarczyła już za pomocą elektrycznych rowerów cargo ponad milion paczek. Przekazanie szczególnej, milionowej paczki odbyło się w Poznaniu z rąk Kierownika Oddziału Poznań 1 - Bartosza Woźniczko. Szczęśliwy odbiorca otrzymał model roweru cargo DPD oraz udało się zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było także okazją do porozmawiania na temat DPD Polska oraz zrównoważonej logistyki, w tym rozwoju niskoemisyjnej floty samochodowej i rowerów cargo.

„Dostawy realizowane rowerami cargo budzą zaciekawienie i pozytywne emocje wśród mieszkańców miast, ponieważ dalej stanowią niecodzienny i zaskakujący widok, pomimo tego, że nasza flota, będąca największą w Polsce, posiada już 80 rowerów. Do końca roku planujemy dalsze inwestycje i zwiększenie floty do ponad 100 pojazdów. Milionowa paczka, to dla nas ważny, symboliczny moment, który oznacza zdobycie przez nas unikalnego, praktycznego doświadczenia i osiągnięcie pełnej sprawności operacyjnej, której oczekują od nas nasi Klienci.” – dodaje Magdalena Chojnacka, Dyrektor Regionalny w DPD Polska.

Flota rowerów cargo – jak to się zaczęło?

Projekt, początkowo rozwijany jako pilotaż we Wrocławiu z wykorzystaniem tylko 5 rowerów, od maja 2022 funkcjonuje jako w pełni efektywny i funkcjonalny komponent platformy logistycznej DPD.

Flota rowerów cargo DPD Polska to koncept funkcjonujący w 14 największych, polskich miastach, co czyni nas liderem w zakresie rozwoju tej formy dostawy. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało nam się zaprojektować, udoskonalić i co najważniejsze - wdrożyć na stałe tak ambitny i ważny projekt.” – komentuje Adam Bilewicz, Regionalny Koordynator ds. Rozwoju Sieci Rowerowej w DPD Polska.

Warto dodać, że to dopiero początek na drodze do w pełni zrównoważonej, niskoemisyjnej logistyki miejskiej. Już teraz finalizujemy kolejne zamówienia na rowery cargo, pracujemy nad ich dalszymi udoskonaleniami technicznymi i włączamy kolejne miasta na mapie Polski w ich obszar operowania.” - podsumowuje Artur Jop, Regionalny Koordynator ds. Rozwoju Sieci Rowerowej w DPD Polska.Źródło: Dfusion Communication

Stopka_artykuły.jpg

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów