Podsumowanie sezonu letniego przez firmę Trybeco

Letni sezon jest najważniejszy dla rynku rowerowego, to szczyt zainteresowania i okres, w którym branża czerpie profity budując sprzedaż i zysk w skali roku. Dla TrybEco, producenta rowerów i hulajnóg elektrycznych, było to bardzo udane lato mimo inflacji, sporej ingerencja rynku chińskiego oraz trwającej wojny w Ukrainie.


 

 

Według danych z końcówki sierpnia, porównując rok do roku udało nam się o blisko 100% zwiększyć obroty, czyli sprzedać prawie 2 razy tyle pojazdów co rok wcześniej. - mówi Tomasz Przygucki, założyciel TrybEco - Do końca roku prognozujemy osiągnięcie 4mln obrotu w odniesieniu do 2,4mln w roku 2022, a startując z poziomu niewiele ponad 1,2mln w roku 2021. To napawa optymizmem i daje wiarę, że nasze produkty przyjmują się na rynku.

 

E-commerce niezwykle ważny, ale tradycyjny kanał sprzedaży nadal istotny

Rosnąca rola e-commerce w branży rowerowej jest bardzo widoczna. Sklepy internetowe, platformy sprzedażowe i bezpośrednie dostawy stają się ważnymi kanałami sprzedaży dla producentów i detalistów, bo rowery też chętnie kupuje się w sieci i staje się to faktem. Spółka TrybEco jest od kwietnia 2023 głównym Partnerem Biedronka.Home - sklepu internetowego dyskontu w zakresie sprzedaży rowerów elektrycznych. Od tego czasu Biedronka wprowadziła do swojej oferty kilkaset rowerów pod marką Trybeco.


Jesteśmy niezwykle zadowoleni, z wprowadzenia i możliwości sprzedaży naszych produktów przez największą sieć dyskontową właśnie online – komentuje Tomasz Przygucki z TrybEco – Dla nas to doskonały krok w stronę rozwoju sprzedaży w sieci, ale nie uciekamy tylko do internetu. Wypracowaliśmy własną sieć franczyzową - mamy w Polsce ponad 100 partnerów oferujących nasze produkty, a w samym obecnym roku pozyskaliśmy 20 nowych umów franczyzowych i poszerzyliśmy dystrybucje w sklepach oraz rozwijamy sieć partnerów serwisowych co daje nam gwarancję, że nasze produkty można zobaczyć, dotknąć, przetestować oraz oczywiście serwisować.


Spółka Trybeco szuka rozwoju na rynkach lokalnych oraz w małych aglomeracjach. Niedawno podpisana umowa o współpracy i sprzedaży z ekspozycji rowerów elektrycznych w sieci sklepów rolniczych GRENE. GRENE to już 180 sklepów na terenie całego kraju i marka przodująca we współpracy z milionami ludzi z obszarów wiejskich, współpracę rozpoczęliśmy od pilotażu w 8 wytypowanych punktach, a jej wyniki pokazują duży potencjał na następne lata.
Wierzymy także, że rowery elektryczne staną się dzięki nam niezbędnym narzędziem w prowadzeniu gospodarstwa rolnego dając możliwość szybkiego, komfortowego a przy tym taniego przemieszczania się pomiędzy miejscami, w których prowadzone są prace rolne – o współpracy mówi Tomasz Przygucki.


Plany na przyszłość i chiński dumping

Mimo sukcesów firma ostrożnie podchodzi do kolejnych planów. Przedsiębiorstwo jest nadal na etapie wzrostu, w rozpatrywaniu ma wniosek UE na blisko 1mln na rozwinięcie rozwiązań IT dla najmu, sharingu i zarządzania flotowego rowerami, hulajnogami i skuterami elektrycznymi. Prowadzi zawansowane rozmowy na wyprodukowanie i instalację kolejnych stacji do dokowania i ładowania elektrycznych pojazdów mikromobilnych, które wkrótce zaowocują zamówieniami. To ma dać szansę i rozwiązanie problemu nieuporządkowanych hulajnóg w przestrzeniach miast, osiedli i centrów handlowych.


Na fali optymizmu, wzrostu sprzedaży i ogólnego okresu dynamicznego wzrostu zainteresowania rowerami i hulajnogami elektrycznymi polscy producenci mają też mimo wszystko obawy w związku z pojawieniem się na polskim i zachodnim rynku coraz większej ilości importowanego sprzętu, głównie z Chin, który sprzedawany jest po zaniżonych cenach, bez wsparcia serwisowego, często z ominięciem opłat celnych czy fiskalnych.


Widzimy i mówię tu w swoim i podejrzewam całej branży imieniu coraz większy udział w sprzedaży rowerów, które nie są markowe, nie mają wsparcia serwisowego, często sprowadzonych taniej bo z pominięciem opłat celnych - mówi Tomasz Przygucki z Trybeco. - Brak regulacji, ustaleń prawnych w EU powoduje, że rodzimi producenci płacący opłaty skarbowe i spełniający normy borykają się z coraz szerszą konkurencją dostępna od ręki na rynku – o zagrożeniach mówi Tomasz Przygucki.


Rower na subskrypcje pomysłem na rozwój w 2024

TrybEco podjęło też w ostatnim czasie strategiczne kroki umożliwiające subskrybowanie i wynajmowanie rowerów elektrycznych na szeroką skalę w całej Polsce. Model biznesowy oparty jest o współpracę z dwiema bardzo dynamicznie rozwijającymi się platformami GLEEVERY oraz PLENTI. Model daje możliwość używania roweru TRYBECO bez konieczności jego zakupu i rezygnacji z usługi w dowolnej chwili. Nowa usługa rozwijana jest ze wszystkimi Partnerami handlowymi Trybeco oraz jako benefit pracowniczy dający pracownikom wielu firm możliwość nieograniczone dostępu do rowerów elektrycznych i zastąpienia często samochodów służbowych rowerem ze wspomaganiem.

 

Źródło: ahavapr

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów