English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Michał Gołaś: wygrać monument i rozwalić tapicerkę [wywiad]

Michał Gołaś dyrektor sportowy drużyny Bahrain Victoriou

– Muszę się szybko uczyć, bo będę od razu rzucony na głęboką wodę – mówi Michał Gołaś. Jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich dekad zakończył się ścigać i w nowym sezonie zadebiutuje jako dyrektor sportowy drużyny Bahrain Victorious, która po świetnym ubiegłym roku ma apetyt na kolejne sukcesy. Po zakończonym zgrupowaniu dzieli się swoimi planami i wrażeniami z nowej roli, ocenia swoich polskich podopiecznych, Kamila Gradka i Filipa Maciejuka, oraz podsumowuje kolarską karierę.

Czytaj dalej

Wirtualna Edycja Visegrad 4 Bicycle Race 2021

 Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland

Spragnieni ścigania? Mamy dla amatorów, mastersów, zawodowców wyzwanie: aż cztery wirtualne wyścigi, w których możecie rywalizować z kolarzami z całego świata i to nie wychodząc z domu. Pierwszym 1000 uczestników (tak, to nie pomyłka, dla tysiąca uczestników) organizatorzy oferują bezpłatne wpisowe.


 

Dolnośląski Związek Kolarski, jako organizator polskiej edycji Visegrad 4 Bicycle Race Grand Prix Poland, we współpracy z ROUVY oraz organizatorami pozostałych trzech edycji wyścigów z serii Visegrad CUP 2022, zaprasza do wspólnej zabawy kolarzy amatorów, masters oraz zawodowców.

Wspólnie przygotowano dla Was cztery trasy i cztery dni ścigania. Oto plan rowerowej rywalizacji w 2022 r:

 • 11 stycznia, godz. 18:00, GP Czech
 • 25 stycznia, godz. 18:00, GP Słowacji
 • 15 lutego, GP Polski
 • 8 marca, GP Węgier.

Z każdego wyścigu prowadzona będzie w internecie relacja na żywo wraz z komentarzem w języku angielskim. Organizatorzy będą też łączyć się z gośćmi – kolarzami zawodowymi z całego świata, którzy przyjmą zaproszenie do wspólnej zabawy.

Szczegółowe informacje o wirtualnym VISEGRAD 4 E-CUP 2022 pod tym linkiem: https://rouvy.com/series/visegrad

Dla 1000 pierwszych osób, chętnych do udziału w wyzwaniu, mamy darmowy kod na okres 21 dni. Wystarczy wejść na stronę: https://woobox.com/wrhybi i postępować zgodnie z podaną instrukcją.

 

 Źródło: dzkol.eu

 Sklep.rowery.pl

Film dokumentalny „TOUR" - o pierwszym w historii Tour de Pologne kobiet

Dare To Be Maraton

Zapraszamy do obejrzenia sportowego dokumentu opowiadającego o zmaganiach zawodniczek w trakcie największego kolarskiego wyścigu w Polsce Tour de Pologne w edycji z 2016 roku.


 

Organizatorzy TdP po raz pierwszy zaprosili na start kobiety i zorganizowali im wyścig Tour de Pologne Women. Wyścig odbył się w dniach 19-20.07.2016 roku na Podhalu. Ekipa filmowa przez 3 dni zawodów towarzyszyła zawodniczkom oraz organizatorom wyścigu. Film powstał dzięki zbiórce zorganizowanej na stronie polakpotrafi.pl . Zapraszamy do obejrzenia filmu o tych wspaniałych kobietach na swych rowerach szosowych :)

 

 

 

 Źródło: atomteam.pl

  Sklep.rowery.pl

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław - jedyna w Polsce kobieca kolarska grupa zawodowa

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław

W sezon 2022 kobiecy team Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław wchodzi jako grupa zawodowa z licencją Międzynarodowej Unii Kolarskiej, zarejestrowana w randze UCI Women’s Continental Team. To pierwsza – od roku 2008, kiedy działalność zakończyły ekipy Pol-Aqua i Primus – polska zawodowa drużyna kobieca i obecnie jedyna w Polsce.


 

Skład zespołu nieznacznie się zmienił, wciąż zostały w nim zawodniczki, które od początku, a więc od roku 2016, reprezentowały ekipę Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej i Pawła Bentkowskiego

W barwach teamu UCI w kategorii elita ścigać się będą: 

 • Monika Brzeźna
 • Łucja Miedzińska (Pietrzak) 
 • Daria Pikulik
 • Wiktoria Pikulik 
 • Nikol Płosaj
 • Agnieszka Skalniak-Sójka 
 • Katarzyna Wilkos

w kategorii U-23:

 • Wioleta Furtak
 • Tamara Szalińska
 • Olga Wankiewicz 
 • Dominika Włodarczyk

W barwach MAT Atom Deweloper Wrocław / Fundacja BB: 

 • Kaja Rysz (elita)
 • Wiktoria Polak (U-23) 
 • Karolina Chojnacka (juniorka)

Grupa zawodowa to kolejny, właściwie naturalny krok w rozwoju naszego teamu, takie zresztą było założenie, kiedy zakładaliśmy drużynę

– mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska, trenerka, a od tego roku również szkoleniowiec reprezentacji Polski orliczek i juniorek jeżdżących na rowerach szosowych.

Pandemia pomogła nam podjąć decyzję, ponieważ w tym czasie wiele wyścigów odwoływano albo zmniejszano liczbę teamów, które mogły wystartować, co bezpośrednio nas dotykało, ponieważ nie otrzymywaliśmy zaproszeń. Uznaliśmy, że znaleźliśmy się w takim momencie, w którym albo zaoferujemy, szczególnie seniorkom, możliwość startów w zagranicznych imprezach, albo pozwolimy im związać się z polskimi lub zachodnimi ekipami i skupimy się tylko na prowadzeniu orliczek i juniorek. 


   
Pierwsze rozmowy ze sponsorami, przeprowadzone w połowie roku, przyniosły pozytywny odzew.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie przedstawicielom wszystkich firm sponsorskich, którzy nie tylko zachęcali nas do podjęcia tego wyzwania, ale również zdecydowali się wejść z nami w ten projekt. Bez nich tej ekipy w randze zawodowej po prostu by nie było

– podkreśla Paweł Bentkowski, dyrektor sportowy Atom Deweloper Posciuellux.pl Wrocław.

  

Zamiary ekipy z Wrocławia ucieszyły też zawodniczki – przede wszystkim Kasię Wilkos, Agnieszkę Skalniak-Sójkę, Dominikę Włodarczyk, Wiolę Furtak czy Łucję Miedzińską (Pietrzak) – które wstępnie planowały po sezonie 2021 albo zakończyć karierę, albo poszukać możliwości związania się z zagranicznymi teamami. Wprawdzie drużyna otrzymała zapytania od menedżerów zawodniczek z innych państw, ale team chce na razie bazować na sprawdzonym składzie, dając szansę przede wszystkim Polkom. 

Liczymy, że pomożemy w ten sposób polskiemu kobiecemu kolarstwu

– podkreśla Paweł Bentkowski.

Nie wykluczamy, że w przyszłości dołączą do nas utalentowane zawodniczki z zagranicy, to nieuniknione, jeśli team ma się rozwijać, ale na tę chwilę jest wystarczająco dużo chętnych do ścigania się Polek. 

  

Ranga zawodowa, co podkreśla Paulina Brzeźna, zwiększa motywację do treningów nie tylko dlatego, że trzeba się mierzyć ze światową czołówką, zamiast rywalizować w dobrze znanych krajowych wyścigach, w których miejsca na podium najczęściej rozdane są już na starcie.

Równie istotne jest to, że będziemy się po prostu więcej ścigać, te zawody będą bardzo różnorodne, wachlarz startów będzie zdecydowanie szerszy niż dotąd, a to oznacza, że każda zawodniczka może określić swoje cele na sezon i je zrealizować

– zaznacza.  

Jako grupa zawodowa będziemy mogli rywalizować w wyścigach, na które rzadko zaprasza się ekipy amatorskie

– dodaje Paweł Bentkowski.

Wprawdzie na te, w których startowaliśmy od lat, jak Gracia Orlová, Tour de Feminin w Krásnej Lípie czy Giro della Toscana, jeździliśmy co roku, ale chcąc stworzyć zawodniczkom możliwość startu w pozostałych imprezach światowej rangi, nie widzieliśmy innego rozwiązania, jak rejestracja ekipy zawodowej.

 

Na razie team czeka na oficjalne ogłoszenie przez UCI teamów kontynentalnych, co pozwoli ułożyć kalendarz startów w oparciu o otrzymane od organizatorów zaproszenia. Ale już teraz wiadomo, że nowa-stara ekipa z Wrocławia pojawi się w pełnym składzie na otwierającym sezon Ślężańskim Mnichu oraz wszystkich imprezach rangi Mistrzostw Polski.  
  

SPONSORAMI WSPIERAJĄCYMI JEDYNĄ W POLSCE KOBIECĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ SĄ: 

 • ATOM DEWELOPER
 • POSCIELLUX.PL
 • MIASTO WROCŁAW
 • MAT – PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE
 • BUDUS DEVELOPER
 • NO LIMITED
 • VELO sp. z o.o.
 • ACCENT
 • WERON.pl
 • NAMED SPORT
 • GOŁAŚ BIKES
 • STAROPOLANKA
 • JAKO POLSKA
 • INPEAK
 • DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA KOLARSKA
 • SIXTUS ITALIA 
 • RASO
 • RIDLEY

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław (wcześniej MAT Atom Deweloper Wrocław / Fundacja BB) to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza. O drużynie powstał film dokumentalny „TOUR”.  Na ekranie można również zobaczyć Monikę Brzeźną, która wystąpiła w teledysku „Ty jesteś jutrem” zespołu De Mono.

W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Tylko w pierwszym sezonie funkcjonowania grupy jej zawodniczki zdobyły 11 medali mistrzostw Polski, a także z sukcesami startowały w wyścigach na szosach Hiszpanii, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec. Lata 2017-2021 przyniosły kolejne sukcesy drużyny, przypieczętowane m.in. srebrnym medalem Justyny Kaczkowskiej i Łucji Pietrzak na torowych Mistrzostwach Europy, medalami Moniki Brzeźnej, Marty Lach i Karoliny Sowy w Akademickich Mistrzostwach Świata oraz zdobyciem mistrzostwa kraju w wyścigu ze startu wspólnego, a także w górskim szosowym czempionacie.

Celem teamu jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków rozwoju – umożliwienie im zarówno studiowania i jednocześnie uprawiania sportu na wysokim poziomie.

Media społecznościowe:

www.atomteam.pl

www.facebook.com/Atom.Deweloper.team
www.instagram.com/atomdeweloper_posciellux.pl

 

 Źródło: atomteam.pl

 Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów