English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Cancellara wygrywa Paryż-Roubaix

323-RTXYBW4-640Fabian Cancellara (Radioshack) po iście stylowo sprinterskim pojedynku wygrał z kolarzem grupy Blanco Pro Cycling Sepem Vanmarcke wyścig Paris Roubaix z czasem 5:46:13.

Trzeci kreskę na torze w Roubaix przejechał Niki Terpstra (Omega-Pharma Quick Step).

O wielkim pechu może powiedzieć Zdenek Stybar, który wraz ze zwycięzcą rzucił się do pościgu i cały czas potrafił dotrzymywać mu koła, gdy na kilkanaście kilometrów przed metą zahaczył o aparat fotograficzny kibica, który nieco za mocno się wychylił w stronę trasy. Uratował się co prawda przed upadkiem, ale stracił cenne sekundy.

W tej sytuacji Cancellara wrzucił swój szósty bieg i wraz z Vanmarcke odjechali Czechowi, który z czasem został on wchłonięty przez grupę pościgową, kończąc wyścig na 6 pozycji z ponad minutową przewagą.

Szwajcarsko-belgijski duet mógł zatem już po wjechaniu na tor na którym ulokowana została meta na zabawę w iście sprinterskim stylu - była bardzo wolna jazda, szukanie by znaleźć się na drugiej pozycji i prawie że stójki. Na nieco ponad połowę Belg nie wytrzymał psychicznie i ruszył do ataku co dało świetną pozycję wyjściową Cancellarze, który przyspieszył i minął Belga, niebezpiecznie zbliżając się do kolejnej grupy, która właśnie wjechała na tor.

Źródło: VeloNews

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów