Rutkiewicz liderem BGŻ ProLigi

mini 1365425753Marek Rutkiewicz został pierwszym liderem BGŻ ProLigi 2013, wygrywając w Sobótce "Ślężańskiego Mnicha". W prowadzonej od tego roku klasyfikacji na najlepszego młodzieżowca BGŻ ProLigi prowadzi Paweł Franczak z Wibatech - Brzeg. Ślężański Mnich” to wyścig jednodniowy, dlatego za zwycięstwo do zdobycia było 40 punktów. Podobnie jak przed rokiem pulę tą zdobył Marek Rutkiewicz, a na drugim miejscu przyjechał jego klubowy kolega z CCC Polsat Polkowice - Mateusz Taciak, który zainkasował 30 punktów.

Na dziewiątej pozycji finiszował Paweł Franczak, który był najlepszym zawodnikiem do lat 23 i został liderem klasyfikacji młodzieżowej.

Zgodnie z regulaminem BGŻ ProLigi, zaliczani są do niego jedynie polscy zawodnicy, dlatego punkty zdobyte przez obcokrajowców, są przez nich „zabierane” i nie wliczane do cyklu.

Kolejny wyścig BGŻ ProLigi to etapówka Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour, która rozpocznie się 12 kwietnia. Za zwycięstwo do zdobycia będzie 50 punktów, a na każdym etapie, trzech najlepszych zawodników zgromadzi odpowiednio 5, 3 i 1 punkt.