English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Kwiatkowski czwarty w Amstel Gold Race

cid ii 13e0d26b803fa676Niedzielne popołudnie upłynęło kibicom kolarstwa pod znakiem ogromnych emocji, związanych z rozpoczynającym serię ardeńskich klasyków wyścigiem Amstel Gold Race.

Wyścig ten był dla polskich fanów o tyle ważny, że w drużynie Omega Pharma – Quick Step jako lider jechał Michał Kwiatkowski, będący na wiosnę we wspaniałej formie. Wielki talent Kwiatkowskiego oraz solidnie przepracowana zima procentuje w początkach sezonu i pozwala na rywalizację 'jak równy z równym' z największymi nazwiskami światowego peletonu!

 

Przypomnijmy chociażby świetny występ w wyścigu Tirreno – Adriatico, gdzie Kwiatkowski po 4. etapie dzierżył koszulkę lidera przed Froomem i Nibalim, a w całym wyścigu wygrał klasyfikację młodzieżową. Również w Amstel Gold Race Polak pokazał, że zasługiwał na miano numeru jeden w jego drużynie i wywalczył świetną czwartą lokatę, wygrywając m.in. z mistrzem świata Philippe Gilbertem, który mówiąc na marginesie swój tytuł wywalczył na Caubergu – ostatnim podjezdzie Amstel Gold Race.

Kwiatkowski ustąpił jedynie Czechowi Romanowi Kreuzigerowi, Alejandro Valverde oraz Simonowi Gerransowi.

Dobra dyspozycja Polaka cieszy jeszcze bardziej, kiedy przypomnimy sobie, że Michał startuje również w kolejnych ardeńskich klasykach: 17 kwietnia w Le Fleche Wallonne oraz 21 kwietnia w Liege – Bastogne – Liege. Dla kibiców Michała zapowiada się więc bardzo ciekawy tydzień, który na dobre rozkręca tegoroczny sezon kolarski.

Michałowi gratulujemy a wszystkich zapraszamy do kibicowania i śledzenia poczynań wszystkich Polaków w światowym peletonie!

Autor: Szymon Wołdziński

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów