Maja Włoszczowska 5. w La Bresse!

Polka na trudnej trasie we francuskim La Bresse zajęła 5-tą lokatę, wygrała Szwajcarka Jolanda Neff. W wyścigu mężczyzn triumfował reprezentant gospodarzy Julien Absalon.

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) ponownie startowała z trzeciego rzędu, jednak tym razem z odległą pozycją poradziła sobie bardzo dobrze i po pierwszej rundzie plasowała się na 8. miejscu. Z każdym okrążeniem odrabiała straty i ostatecznie ukończyła wyścig na 5. lokacie ze stratą 2min 47 sek. Triumfowała Jolanda Neff przed Catharine Pendrel i Emilly Batty.

W wyścigu mężczyzn od startu wszystko na jedną kartę postawił walczący o Igrzyska Olimpijskie Fabian Giger. Zawodnik Kross Racing Team pierwszą część wyścigu przejechał na czele grupy. Jednak sił nie starczyło na wiele i Szwajcar zakończył zmagania na 28. miejscu. Bardzo dobrze zaprezentował się Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który startował z odległej lokaty i przesunął się na 33. miejsce.