English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Puchar Polski MTB w Wałbrzychu

W niedzielę w Wałbrzychu odbyła się kolejna runda Pucharu Polski MTB. Trasa zlokalizowana była na zboczach Góry Parkowej. Jedna pętla liczyła 4 kilometry długości i aż 125 m przewyższenia. Trasa była bardzo wymagająca dla zawodników, a sami organizatorzy poświęcili mnóstwo czasu na jej przygotowanie.

Elita miała do pokonania dystans 32 kilometrów. Najlepszy był Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). 3 minuty 20 sekund po nim przyjechał na linię mety jego kolega z zespołu, Fabian Giger. Podium uzupełnił Fin, Halme Sasu (Focus Halme Racing). 13 sekund później na mecie pojawił się Maciej Jeziorski, który musiał obejść się smakiem miejsca na podium. Wśród juniorów toczyła się zacięta walka o zwycięstwo. Ostatecznie wygrał Marcin Budziński (LKK LUKS Sławno). Minutę później wyścig ukończył Norbert Nowik (Crossbiker Team). Podium uzupełnił Bartosz Dziadkowiec (Luboń Skomielna Biała). Najlepszą juniorką była Magdalena Zielińska (Sokół Kęty). W elicie kobiet wygrała z kolei Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) przed Aleksandrą Podgórską (Superior Wałbrzych). Podium uzupełniła Czeszka, Vendula Kuntova (Expres Cz-Merida Team Kolin).

W kategorii juniorów młodszych wygrał Łukasz Helizanowicz, który tym samym odbił sobie drugie miejsce z poprzedniej rundy pucharu w Tuchowie. Drugi był Wiktor Wiśniewski, a trzeci Piotr Kryński. W tej samej kategorii wśród dziewczyn wygrała Anna Gdańska, przez Natalią Jeruzalską i Agnieszką Szpocińską.

 

Wszystkie wyniki: [KLIK]

 

Źródło: własne
Foto: Kross

Tags: Bieniasz, MTB, Kross

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów