Mistrzostwa Polski sztafet MTB XCR 2016 - wyniki

Drużyna LKK LUKS Sławno wygrała "na swoim terenie" Mistrzostwa Polski Sztafet MTB XCR.

Sztafety ścigały się na 3-kilometrowej rundzie i każdy z zawodników pokonywał ją raz. Drużyna LKK LUKS Sławno pokonała cały dystans w 46:22, jadąc w składzie Tomasz Budziński (junior), Marcin Budziński (junior), Arkadiusz Wach (junior młodszy) i Marta Turoboś (elita kobiet).

Na mecie zameldowali się oni z prawie minutą przewagi nad "srebrną" ekipą KCP Elzat Bieniasz Bike Team - Jakub Zamroźniak (U23), Arkadiusz Mirek (junior), Adrianna Stępniewska (U23) i Michał Topór (U23).

Trzecie miejsce i brązowe medale zdobył zespół KKW Superior Wałbrzych - Łukasz Szymczuk (U23), Aleksandra Podgórska (U23), Kamil Tarnawski (junior), Filip Helta (U23).

W ramach imprezy rozegrano również Młodzieżową Sztafeta Mieszana, dla zawodników i zawodniczek w wieku 13-16 lat. Rywalizowali oni na krótszej, 1,5-kilometrowej rundzie i każdy z uczestników pokonywał ją dwukrotnie (na zmianę ze swoim partnerem z zespołu).

Wygrali Wojciech Karpierz (UKS Dream Bike Bielawa) i Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych), pokonując duet Arkadiusz Wach, Agnieszka Szpocińska (LKK LUKS Sławno) i Łukasz Helizanowicz, Ewa Miłek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team).