English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Maja Włoszczowska na srebrnym ekranie - premiera Road 2 Rio

Palmy, owocowe smoothie i wspomnienia ostatnich Igrzysk Olimpijskich z ust ich bohaterów – polskich medalistów. Tak wyglądała ekskluzywna premiera filmu Road 2 Rio, która miała miejsce we wtorek w warszawskiej Kinotece. Na imprezie oprócz twórców filmu znaleźli się legend polskiego sportu: Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek, Michał Gołaś czy Michał Kwiatkowski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz Polskiego Związku Kolarstwa i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Główną gwiazdą wieczoru była jednak Maja Włoszczowska – bohaterka filmu.

 Na jeden wtorkowy wieczór Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki zamieniła się w brazylijską plażę. Między palmami hostessy serwowały owocowe smoothie i przekąski, a bohaterka olimpijskich zmagań, Maja Włoszczowska, rozmawiała z gośćmi. Wśród nich nie zabrakło historycznych postaci polskiego kolarstwa, takich jak Czesław Lang czy Cezary Zamana, czy aktorów znanych ze srebrnego ekranu, jak Michał Żebrowski. Pojawiły się również Dorota Soszyńska z córką Nicole.

Road 2 Rio to dokument sięgający za kulisy świata profesjonalnego kolarstwa górskiego. Akcja filmu zaczyna się osiemnaście miesięcy przed historycznym wyścigiem w Rio, w lutym 2015, gdy Maja Włoszczowska dołączyła do drużyny Kross Racing Team. Kamera śledzi przygotowania zawodniczki aż do sierpnia 2016: towarzyszy jej podczas treningów, wyścigów i wyjazdów. To fascynujący dokument, ukazujący widzom rzeczywistość powszechnie nieznaną, w której zarówno ciało, jak i umysł zawodnika są poddawane intensywnemu treningowi. Praca włożona w pojedynczy wyścig to nie tylko wysiłek samej Włoszczowskiej, ale również całego towarzyszącego jej zespołu.

Premierze towarzyszyło również spotkanie z zawodniczką, którą poprowadził Michał Gąsiorowski z Polskiego Radia 3. Spytana o wrażenia po filmie, Włoszczowska powiedziała:

 

Teoretycznie wiedziałam, czego się spodziewać, bo kamera była ze mną przez ostatnie dwa lata, ale fragment z Novego Mesta zrobił na mnie duże wrażenie.

Na tegorocznych mistrzostwach świata w Novym Mescie Maja Włoszczowska na ostatnim okrążeniu spadła o dwie pozycje i zakończyła wyścig na drugim miejscu.

Poza tym lubię też patrzeć na to, jak ja i Jolanda Neff jesteśmy razem na linii startu. Ona zawsze jest skupiona i wygląda jak koń wyścigowy, a to mnie jeszcze bardziej mobilizuje.

 

road2rio-relacja-3.jpgJolanda Neff, obecnie na drugim miejscu w rankingu UCI, dołączyła do Kross Racing Team, w której od 2015 jeździ Włoszczowska. Zawodniczki współpracowały już w przeszłości i zgodnie twierdzą, że razem tworzą świetny zespół.

Produkcją filmu zajął się zespół ASF Studio, a zadania reżysera podjął się Jakub Klawikowski. Nieodzowne okazało się również wsparcie firmy Kross, w której padł pomysł powstania dokumentu.

Całości towarzyszyła też wystawa najnowszej kolekcji rowerów. Najwyższy model linii górskiej, Kross Level B+, powstał we współpracy z Włoszczowską. Zawodniczka brała udział w projektowaniu i testowaniu roweru. Obecnie cała drużyna Kross Racing Team jeździ właśnie na tym modelu.

Poza premierą odbędą się jeszcze cztery pokazy otwarte filmu w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni. Każdemu seansowi będzie towarzyszyło spotkanie z Mają Włoszczowską, która opowie o swojej drodze na szczyt.Kina i harmonogram pokazów:

29.11 – Warszawa, Kinoteka, godz.19.00
1.12 – Wrocław, Nowe Horyzonty, godz.19.00
2.12 – Kraków, Kijów.Centrum, godz.19.00
5.12 – Trójmiasto, Gdyńskie Centrum Filmowe, godz.19.00

 

Produkty firmy KROSS dostępne w sklep.rowery.pl:

 

Źródło:  mat. prasowe

Tags: Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów