English French German Italian Portuguese Russian Spanish

KROSS Racing Team 3. w rankingu mtbcrosscountry.com

Polska drużyna na 97 uwzględnionych teamów zajmuje w sezonie 2017 trzecie miejsce, bardzo niewiele ustępując liderowi zestawienia. Grupę wzmacnia Jolanda Neff, liderka rankingu UCI. To jej przyjście umożliwiło zajęcie tak wysokiej pozycji.

 

Oficjalny ranking Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) jeszcze nie zdążył się ukazać, ale portal mtbcrosscountry.com już policzył punktację drużynową, obowiązującą tuż przed najnowszym sezonem. Z zamieszczonej listy wynika, że trzecie miejsce należy do KROSS Racing Team, który zdobył 5282 punkty, zaledwie 356 punktów mniej niż lider zestawienia.

Bardzo mnie cieszy, że jesteśmy tak wysoko, bo nie spodziewałem się miejsca TOP3. Teraz czeka nas dużo wysiłku, aby tej pozycji nie stracić. A jeszcze więcej pracy, aby wskoczyć wyżej

- mówi Tomasz Swierczyński, menedżer KRT.

[Aktualizacja 14.02.2017 - Kross Racing Team otrzymał status - UCI ELITE TEAM. Nowy ranking UCI]Nowe siły, duże oczekiwaniaWarto przypomnieć, że w tegorocznym sezonie do KROSS Racing Team dołącza Jolanda Neff, utytułowana szwajcarska kolarka górska i szosowa. 24-letnia Jolanda to złota medalistka Igrzysk Europejskich 2015 w Baku i dwukrotna Mistrzyni Pucharu Świata (2014, 2015). Dość powiedzieć, że jest ona obecnie liderką rankingu UCI i to dzięki wliczeniu jej indywidualnych punktów KRT mógł zajść tak wysoko w nieoficjalnym rankingu. W drużynę wstępuję więc nowe moce!

Mimo olimpijskiego medalu w Rio, apetyt na zwyciężanie w grupie cały czas rośnie. W ostatnich tygodniach KROSS Racing Team brał udział w zgrupowaniu w Walencji.

 

13-KRT-AdamKlimek.jpg

 

Pierwsze zgrupowanie z nową ekipą, nowe rowery, odzież i akcesoria. Generalnie dużo się działo.

- komentuje Jolanda Neff, która już wcześniej miała okazję jeździć z Mają Włoszczowską, najsłynniejszą zawodniczką KRT.

Jestem zadowolona z rowerów, co pozwoli walczyć o najwyższe lokaty w sezonie. Trzecie miejsce w rankingu? Czemu by nie wskoczyć wyżej?

– dodaje.

 

Jolanda-Neff-foto-Adam-Klimek.jpg

 

 

Dać z siebie jak najwięcejCała drużyna, czyli Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, Bartłomiej Wawak oraz Fabian Giger, wytrwale trenuje do rozpoczynającego się sezonu.Z roku na rok coraz wyżej. Cieszę się, że KROSS Racing Team się rozwija. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się pozostać na podium

– mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni IO.

Zgrupowanie w Hiszpanii przebiegło bardzo dobrze, a dzięki pomocy firmy SRAM udało się przetestować kilka nowych rzeczy. Zapowiada się emocjonujący sezon!

– podkreśla.

 

-KRT-AdamKlimek.jpg

 

Z rankingiem można zapoznać się na stronie http://mtbcrosscountry.com/teams.

 KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku. W strukturach firmy funkcjonuje zespół specjalistów z departamentu Research&Development, którzy zajmują się projektowaniem unikatowych na skalę światową rowerów. Owocem ich prac jest m.in. autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu – RVS, stosowane w modelach z linii enduro i trail.

Przejdź do: Rowery KROSS dostępne w sklep.rowery.pl

 

Źródło: mat.prasowe

Tags: MTB, Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów