English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Stanisław Aniołkowski kolarzem Team Hurom

Choć sezon kolarski w Polsce już się rozpoczął, zespół z Rybnika nie zamknął jeszcze składu. Do Team Hurom dołączył właśnie Stanisław Aniołkowski.

 

Zaledwie 20-letni Aniołkowski jest obecnie najmłodszym z zawodników, którzy w sezonie 2017 ścigać się będą w zespole Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego. Mimo młodego wieku ma już za sobą pierwsze zawodowe doświadczenia, bowiem miniony rok spędził w prokotynentalnym zespole Verva Activejet, gdzie miał okazję ścigać się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Cenne lekcje pobierał m.in. na wyścigu klasy WorldTour - Cyclassics Hamburg oraz na kilku innych, mocno obsadzonych wyścigach jak Munsterland Giro, Eschborn-Frankfurt czy Tour of Croatia.

 

Staszek jest przedstawicielem młodego, utalentowanego pokolenia polskich kolarzy. Ma zadatki na znakomitego zawodnika, ale oczywiście wciąż jeszcze wiele pracy przed nim

- powiedział Andrzej Sypytkowski, dyrektor sportowy Team Hurom.

Pokazał jednak w minionym roku, że potrafi jeździć na wysokim poziomie i wie, jak odnosić sukcesy. Wierzymy, że zapewniając mu odpowiednie wsparcie, będziemy mogli wspólnie świętować wiele wspaniałych momentów.

 

Aniolkowski.jpg

 

 

Aniołkowski w swoim pierwszym roku zawodowca dał się poznać jako zawodnik dobrze czujący się w bardziej wymagającym terenie. Świadczyć może o tym m.in. 4. miejsce w wyścigu o mistrzostwo Polski U23, który rozgrywany był na selektywnej trasie wokół Świdnicy. Kilka tygodni później sięgnął on zaś po złoty medal w wyścigu orlików podczas Górskich Mistrzostw Polski w Wysowej Zdroju.

 

Cieszę się, że udało mi się znaleźć drużynę na kolejny sezon, bo nie było o to wcale łatwo. Wierzę, że znajdę tu wszystko to, czego potrzebuję do dalszego rozwoju

- powiedział Aniołkowski.

Na pewno nie muszę martwić się o aklimatyzację, bo znam się z chłopakami, którzy już są w zespole. Choćby z Pawłem Franczakiem, z którym ścigałem się w minionym roku w jednej drużynie.

 

Źródło: mat.prasowe 

Tags: kolarstwo szosowe, Team Hurom

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 

logo_76.TdP_data.jpgPodkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów