English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Włoszczowska i Wawak najszybsi w Wałbrzychu!

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team triumfują 7 maja w wyścigu Górale na Start kategorii C2. Wyścig w Wałbrzychu jest jednocześnie jedną z eliminacji Pucharu Polski. Pierwsze miejsca to rewelacyjny prognostyk przed zbliżającym się pierwszym Pucharem Świata.

 

Maja Włoszczowska od pierwszej rundy prowadziła w wyścigu, utrzymując przewagę około 40 sekund nad Aleksandrą Podgórską aż do samej mety.

 

PucharPolskiWalbrzych2017-KrossRT-8.jpg

 

Zawodniczka Kross Racing Team popełniła mały błąd na ostatniej rundzie, zaliczając upadek, który jednak nie przeszkodził jej w osiągnięciu mety na pierwszej pozycji. Trzecia na finiszu zameldowała się Marlena Drozdziok.

 

PucharPolskiWalbrzych2017-KrossRT-3.jpgW wyścigu mężczyzn Bartłomiej Wawak stoczył walkę o zwycięstwo z Markiem Konwą. Wawak atakował kilkukrotnie bardziej doświadczonego rywala, ale udało mu się odjechać dopiero na przedostatniej rundzie.

 

WAWAK-PucharPolskiWalbrzych2017-KrossRT-1.jpg

 

Do mety dotarł z 11 sekundową przewagą. Trzecie miejsce zajął Czech Jan Nesvabda.

 

PucharPolskiWalbrzych2017-KrossRT-4.jpg

 Dzień wcześniej dwoje pozostałych zawodników Kross Racing Team - Jolanda Neff i Fabian Giger - rywalizowali w swojej ojczyźnie w Pucharze Szwajcarii. Aktualna Mistrzyni Europy po finiszu pokonała Sinę Frei i sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Natomiast Giger nie ukończył wyścigu, który rozgrywał się w bardzo trudnych, deszczowych warunkach.

Za dwa tygodnie kolarze Kross Racing Team wystąpią w pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w Novym Meście na Morave w Czechach. Czeka nas wtedy ogrom sportowych emocji.Wyniki wyścigów Górale na Start:


UCI C2 Mężczyźni Open:


1. Bartłomiej Wawak 1h 31:37
2. Marek Konwa 1h 31:48
3. Jan Nesvabda 1h 32:52

 

UCI C2 Kobiety Open:


1. Maja Włoszczowska 1h 17:35
2. Aleksandra Podgórska 1h 18:07
3. Marlena Drozdziok 1h 19:13


PucharPolskiWalbrzych2017-KrossRT-5.jpg

 

KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku.
W strukturach firmy funkcjonuje zespół specjalistów z departamentu Research&Development, którzy zajmują się projektowaniem unikatowych na skalę światową rowerów. Owocem ich prac jest m.in. autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu – RVS, stosowane w modelach z linii enduro i trail.
Rowery KROSS dostępne są także w sprzedaży zagranicą, gdzie cieszą się popularnością wśród klientów m.in. z Hiszpanii, Węgier, Rosji, Belgii, Holandii, Łotwy, Słowacji, Włoch, Litwy i Ukrainy.

 

Polecamy też: Rowery KROSS dostępne w sklep.rowery.pl

 

Źródło: mat.prasowe Gamma PR

Tags: Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów