English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Włoszczowska 4. na PŚ w Novym Mescie na Morave

Reprezentująca Kross Racing Team Polka 20 maja, po emocjonującym finiszu, zajęła czwarte miejsce na pierwszej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Zwyciężyła Annika Langvad z dużą przewagą nad Sabine Spitz i Lindą Indergand.

Maja Włoszczowska wystartowała bardzo dobrze i od początku wyścigu jechała w czołówce. Po pierwszym okrążeniu plasowała się w okolicach 10. miejsca.

Jej koleżanka z ekipy Krossa Jolanda Neff również rozpoczęła mocno i skończyła to kółko na 2 lokacie. Później jednak nie miała tyle siły i ukończyła sobotnią rywalizację na 18. pozycji.

Włoszczowska od drugiej rundy przyspieszyła, wyprzedziła kilka rywalek i jechała w grupce z Janą Belomoiną. Polka wraz z Ukrainką goniły kolejne rywalki, by na ostatnim okrążeniu dojść Lindę Indergand i zawalczyć o podium. Szwajcarka zachowała jednak więcej sił na końcówce, co pozwoliło jej odskoczyć od rywalek. W sprinterskim finiszu Maja pokonała Janę Belomoiną, kończąc wyścig tuż za podium.

Za tydzień druga edycja Pucharu Świata, która odbędzie się w niemieckim Albstadt.

Więcej informacji na temat drużyny znajdziemy na stronie www.krossracingteam.pl i na oficjalnym profilu na Facebooku.

Polecamy też: Rowery KROSS dostępne w sklep.rowery.pl

Źródło: mat.prasowe Gamma PR

Tags: Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team