English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Włoszczowska i Wawak najlepsi w Jeleniej Górze - relacja

Zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race to największa impreza kolarstwa górskiego w kraju. W sobotę, 3 czerwca, w Parku Paulinum triumfowała gospodyni zawodów – Maja Włoszczowska. Nie dała ona szans koleżance z drużyny Jolandcie Neff i młodej Anne Tauber. Wśród panów zwyciężył jej kolega z drużyny Bartłomiej Wawak, przed Hansem Beckingiem i Antonem Sintsovem.Maja Włoszczowska i Jolanda Neff – te dwie zawodniczki od początku nadawały ton sobotnich zawodów. Przez dwa okrążenia próbowała je doścignąć Anne Tauber, lecz młoda Holenderka nie była w stanie utrzymać mocnego tempa zawodniczek Kross Racing Team. Włoszczowska i Neff wjechały razem na ostatnią rundę i wiadome było, że o wygraną powalczą między sobą. Bardziej doświadczona Polka zaatakowała na ostatnim kilometrze i o kilka sekund pokonała młodą Szwajcarkę.

 

JGTMW-2017-4.jpgWyścig panów rozpoczął się od mocnego pociągnięcia Dana McConella z Australii, za którym utrzymali się: Wawak, Giger, Sintsov, Becking i Konwa. Kolarz z antypodów nadawał tempo w pierwszej części wyścigu i gubił kolejnych rywali.

 

JGTMW-2017-1.jpg

 

Na trzeciej rundzie przyspieszył Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team i zyskał parę metrów przewagi. Jednocześnie McConell zaczął borykać się z problemami technicznymi. Za Wawakiem ruszył Becking, jednak nie wytrzymał on kolejnego mocnego pociągnięcia. Bartłomiej Wawak na dwóch ostatnich rundach kontrolował sytuację i odniósł pewne zwycięstwo.

 

JGTMW-2017-3.jpg

 

Obok niego na podium stanęli Hans Becking i Anton Sintsov. Drugi z kolarzy Krossa Fabian Giger, zwycięzca ubiegłorocznej edycji zawodów, finiszował na 8. lokacie.

 

JGTMW-2017-2.jpgWarto wspomnieć, że Włoszczowska i Wawak triumfowali też w trakcie ostatniego wyścigu Pucharu Polski Górale na Start w Wałbrzychu.
KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku. W strukturach firmy funkcjonuje zespół specjalistów z departamentu Research&Development, którzy zajmują się projektowaniem unikatowych na skalę światową rowerów. Owocem ich prac jest m.in. autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu – RVS, stosowane w modelach z linii enduro i trail.

 

Produkty firmy KROSS dostępne w sklep.rowery.pl:

 

Źródło:  mat. prasowe Kross Racing Team

Tags: Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów