Mistrzostwach Świata w maratonie w Singen - wyniki

Jolanda Neff - reprezentantka Kross Racing Team 25 czerwca po emocjonującym i pechowym dla siebie finiszu ukończyła rywalizację na czwartej pozycji. Drugi z reprezentantów Krossa Bartłomiej Wawak ukończył zmagania najlepszych kolarzy świata jako 24. zawodnik.

Mistrzostwa Świata w maratonie MTB w Singen odbywały się na stosunkowo łatwej trasie, co przyciągnęło specjalistów od cross country i przełajów do konfrontacji z maratończykami. Wyścig kobiet przebiegał spokojnie, aż do ataku czwórki zawodniczek. Jolanda Neff, Sabine Spitz, Annika Langvad i Gunn Rita Dahle Flesjaa ostro rywalizowały ze sobą na ostatnich 20 kilometrach. Najmocniejsza okazała się Langvad, która wyprzedziła Spitz i Dahle Flesjaa z niewielką przewagą.

Reprezentant Krossa Bartłomiej Wawak stał przed trudnym zadaniem przebicia się ze 138. pozycji na starcie do czołówki wyścigu. Wawak gonił pierwszą grupę przez 30 kilometrów i dopiął swego dopiero na drugim bufecie. Pogoń kosztowała go wiele sił i nie był on w stanie odpowiadać na kolejne przyspieszenia rywali. Wawak ukończył zmagania na 24. miejscu, najlepszy z Polaków Adrian Brzózka finiszował jako 21. zawodnik. Wygrał Austriak Alban Lakata przed Thiago Ferreira i Danielem Geismayerem.

Za tydzień kolarze Kross Racing Team wystąpią w trzeciej edycji Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Andorze.

Kolejne pozycje Polaków:

Dariusz Batek 55., Mariusz Michałek 57., Paweł Kowalkowski 82., Krzysztof Łukasik 88., Patryk Piasecki 97.

Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowana była Karolina Sowa na 41. pozycji. 52. była Anna Urban, 53. Karolina Cierluk.

Polecamy też: Rowery KROSS dostępne w sklep.rowery.pl

KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku.

Źródło: mat. pras.

Tags: Kross, Kross Racing Team