English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Neff wygrywa w Val di Sole, Włoszczowska trzecia!

Słoneczna włoska dolina Val di Sole okazała się niezwykle szczęśliwa dla zawodniczek Krossa. Po ataku na przedostatnim okrążeniu 27 sierpnia ostatnią edycję Pucharu Świata w kolarstwie górskim wygrała Jolanda Neff przed Janą Belomoiną i koleżanką z drużyny Mają Włoszczowską. Tym samym Kross Racing Team przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej drużyn kobiecych.

 

Jolanda Neff od samego startu znajdowała się na przedzie. Rozpoczynając drugie okrążenie była na czele grupy, w której skład wchodziły: Jana Belomoina, Annika Langvad, Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Irina Kalentieva. Na trzeciej rundzie do czołówki dojechała Maja Włoszczowska, lecz z lekką przewagą na przedzie jechały już Neff i Belomoina. Ostatecznie o trzecią lokatę za ich plecami walczyły Włoszczowska i Kalentieva. Na piątej rundzie na atak na podjeździe zdecydowała się Neff, uciekając Belomoinej z każdym kolejnym obrotem korby. Za ich plecami trwała walka Mai Włoszczowskiej z Iriną Kalentievą. Rosjanka zjeżdżała szybciej, natomiast Polka atakowała na podjazdach. Ta taktyka okazała się skuteczna, gdyż po jednym z ataków uzyskała przewagę, którą utrzymała do mety.

Neff zwyciężyła z przewagą 21 sekund nad Belomoiną i ponad 1 minutą nad Włoszczowską. Świetny start zawodniczek Krossa pozwolił przypieczętować zwycięstwo polskiej drużyny w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata teamów kobiecych. Jest to również świetny prognostyk przed odbywającymi się za dwa tygodnie Mistrzostwami Świata w Australii, gdzie Maja i Jolanda z pewnością powalczą o jak najwyższe lokaty.Puchar Świata w Val di Sole, wyniki:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) 1:26.58
2. Jana Biełomojna (Ukraina) strata 21 s
3. Maja Włoszczowska (Polska) 1.09

 

 

 

KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 25 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku. W strukturach firmy funkcjonuje zespół specjalistów z departamentu Research&Development, którzy zajmują się projektowaniem unikatowych na skalę światową rowerów. Owocem ich prac jest m.in. autorskie zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu – RVS, stosowane w modelach z linii enduro i trail.

 

Produkty firmy KROSS dostępne w sklep.rowery.pl:

 

 

Źródło: mat. pras.

 

Tags: Kross, Włoszczowska, Kross Racing Team

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów