English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Wielka afera w polskim kolarstwie i zmowa milczenia!

Podobno o tej historii dużo osób wiedziało, ale o wszystkim rozmawiano nieoficjalnie. Nikt nie chciał oficjalnie zaprotestować. Teraz zmowa milczenia została przełamana.

 

W sobotę (25.11.2017r) ukazał się wywiad z członkiem zarządu Polskiego Związku Kolarskiego Piotrem Kosmalą w którym opowiada o wykrytych nadużyciach w polskim kolarstwie.  Cały wywiad znajdziecie w serwisie sportowefakty.wp.pl: Afera w polskim kolarstwie. Czy "dochodziło do uprawiania seksu z podopiecznymi?"

 

W trakcie trwania badania członkom zarządu zostały przedstawione wstępne informacje, które wynikały z analizowanej dokumentacji oraz pochodziły od osób wskazanych przez nas, tj. zawodników, współpracowników i osób z obsługi ze wskazaniem, iż wątki finansowe nie są jedynymi, bowiem istotą nadużyć, o których poinformowały te osoby, były kwestie natury również obyczajowej. Według mojej opinii skala tych występków była już wówczas porażająca.

 

- powiedział Piotr Kosmala.

 

Wnioski z rozmowy są jednoznaczne - w polskim kolarstwie od wielu lat dochodziło do nieprawidłowości finansowych, zastraszania, a może nawet gwałtów na zawodnikach! Co gorsza według słów Piotra Kosmali ostatnio sprawę próbowano zatuszować.

 

Na szczęście reakacja Ministerstwa Sportu i Turystyki jest jednoznaczna. 

W związku z syt.w PZKol wzywam do natychmiastowej dymisji cały zarząd związku. W przeciwnym razie zgodnie z ustawą o sporcie wystąpię do Sądu Rejestrowego o zawieszenie władz i wprowadzenie kuratora

- poinformował minister Witold Bańka.

 

Zamieszanie w PZKOL-u doprowadziło do tego, że na początku listopada ze sponsorowania wycofała się firma CCC, która od wielu lat finansowała reprezentację oraz wiele projektów kolarskich w Polsce.

W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym

- poinformowało CCC w piśmie z 8 listopada.

 

Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten bulwersujący skandal zostaną osądzone. Najbardziej smutna w tej historii jest zmowa milczenia. Będziemy czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

 

 

Aktualizacja: 

26.01.2018 r. Dariusz Banaszek złożył rezygnację z funkcji Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Oświadczenie: tutaj.

 

Na podstawie: sportowefakty.wp.pl

 

 

Tags: PZKol

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów