English French German Italian Portuguese Russian Spanish

81. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2018 - relacja

W dniach 13-14 stycznia w Koziegłowach odbyły się przełajowe Mistrzostwa Polski. Po raz 81. w historii wyłonieni zostali najlepsi polscy "błotniacy". Rywalizacja zapowiadała się emocjonująco ponieważ w tym sezonie poziom zawodniczek i zawodników był wyrównany.

 

13.01.2018 r (sobota)

W pierwszym dniu Mistrzostwo tytuły i trofea walczyli mastersi, żaczki i żacy oraz młodziczki i młodziki.

81. edycja mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym rozgrywana była w Koziegłowach, podobnie jak miało to już nie raz miejsce w przeszłości. Loklalny MGLKS "Błekitni" rok rocznie z resztą organizuje dla "błotniaków" znad Wisły wyścigi - w Koziegłowach regulanie odbywają się Puchary Polski w przełaju.

Wyścigi o medale MP rozgrywane są na liczącej 2940 metrów rundzie wytyczonej w okolicach kompleksu sportowego przy ulicy Zamkowej.

Jako pierwsi w szranki stanęli mastersi i zawodnicy z licencjami kategorii cyklosport. Tu po biało-czerwone koszulki sięgali Zbigniew Krzeszowiec (kat. Masters V), Leszek Ziętkowski (kat. Masters IV A), Waldemar Banasiński (kat. Masters IV B), Aleksandra Zabrocka (kat. Masters Open-kobiety), Aleksander Gawryluk (kat. Masters III A), Wojciech Bartolewski (kat. Masters III B), Rafał Chmiel (kat. MAsters II A), Andrzej Kaiser (kat. Masters II B), Maksymilian Bieniasz (kat. Masters I) oraz Marcin Kawalec (kat. Cyklosport M).

Kolejni do rywalizacj przystąpili żacy i żaczki, na których czekały Puchary Dyrektora 81. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym. Wśród chłopaków najlepiej spisał się Jacek Glazik (MLKS Baszta Bytów), który już kolejny raz w tym sezonie jako pierwszy zameldował się na mecie. O 12 sekund pokonał on klubowego kolegę Tomasza Reca, a 17 sekund stracł Kamil Gutowski (UKK Prostki). Najlepszą z żaczek okazała się zawodniczka klubu z Koziegłów, Milena Tokarska. Ona również nie po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium. Uzyskała ona 16 sekund przewagi nad Alicją Lachowicz (UKK Prostki), a minutę straciła do niej Milena Banaszkiewicz (LKS Trasa Zielona Góra).

O Naramiennik i Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego walczyli w sobotę również młodzicy i młodziczki, jako ostatni wyruszając na trasę. W pierwszym z tych wyścigów triumfował Kacper Hoppa (GKS Cartusia w Kartuzach), który nie ma sobie równych w tym sezonie. Wygrywał większość z wyścigów, w których brał udział i był głównym faworytem sobotniego wyścigu w Koziegłowach. Łatwo jednak nie było - okazał się on minimalnie szybszym od Michała Waloszka (GK Gliwice), a miejsca na podium dopełnił Norbert Stafiej (KLKS Azalia Brzóza Królewska), tracąc niespełna pół minuty. Pośród młodziczek rządziła za to Malwina Mul z Brzózy Królewskiej, która - podobnie jak w wielu wcześniejszych startach zaliczanych do ORLEN Pucharu Polski - pokonała swoje rówieśniczki. Tym razem obok niej na pudle stanęły Milena Jędrzejczak (MLUKS Victoria Jarcin) i Zofia Krystowiak (FRK Krzysztofa Kuźniaka), tracąc odpowiednio 22 sekundy oraz nieco ponad półtorej minuty.

 

Zobacz też:

Wyniki 1. dnia mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2018

 

mp-przelaje-pzkolpl.jpg

 

 

14.01.2018 r (niedziela)

W drugim dniu przełajowych mistrzostw Polski do walki o medale stanęli przedstawiciele kategorii juniorka i junior młodszy, junior, orliczka, orlik oraz elita kobiet i mężczyzn. Wszyscy oni rywalizowali na liczącej 2940 metrów rundzie wytyczonej w okolicach kompleksu sportowego przy ulicy Zamkowej.

Pierwsze w korby stanęły juniorki młodsze, spośród których najlepsza okazała się Natalia Krześlak z LSKK Lityński Bełchatów, pokonując Wioletę Furtak z Mayday Team Lublin i Ewę Miłek z Mexller MGLKS Błękitni Koziegłowy. W zmaganiach ich rówieśników z kolei jako pierwszy do mety dotarł Szymon Pomian z UKS Wygoda Białystok, który znacząco wyprzedził Sebastiana Stachulę z KLKS Azalia Brzóza Królewska i Jakuba Musialika z Błękitnych.

Jako kolejni do walki o medale ruszyli juniorzy. Tam wielkim faworytem był Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który przez cały sezon dominował na błotnych imprezach w swojej kategorii. Nie zawiódł i w Koziegłowach, gdzie sięgnął po złoty medal, pokonując w walce Nikodema Grzenkowicza (GKS Cartusia w Kartuzach) i Huberta Drobka (LKS Trasa Zielona Góra).

W wyścigu kobiet do rozdania były dwa komplety medali - w klasyfikacji „open” elity i orliczek oraz drugi, dla samych orliczek. Po ostatnich startach wnioskować było, że Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) nie powinna mieć większych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu zdobytego przed rokiem w Sławnie, jednak choroba i problemy techniczne „rozbiły” faworytkę, która zakończyła walkę na 4. miejscu. Nową mistrzynią kraju w kolarstwie przełajowym wśród kobiet została Marta Turoboś z Hurom LKK LUKS Slawno Accent, która pokonała najlepszą orliczkę tego dnia - Gabrielę Wojtyłę (Superior Zator). Miejsca na podium w klasyfikacji open dopełniła Barbara Borowiecka, a w zestawieniu młodzieżowym odpowiednio 2. i 3. miejsce zajęły Agnieszka Szpocińska (Hurom LKK LUKS Sławno Accent) i Patrycja Lorkowska (GKS Cartusia w Kartuzach).

 

Marta Turoboś długo nie mogła uwierzyć w to co się stało.

Nic nie zapowiadało mojego zwycięstwa. Dzisiejszy start nie był dla mnie priorytetem, a moja forma też nie wydawała się być na właściwym poziomie. Miałam podejść do zawodów na luzie, a mimo to przed wyścigiem bardzo się stresowałam. Jednak wszystko ułożyło się po mojej myśli, bardzo do gustu przypadła mi też zmrożona trasa. Jestem bardzo szczęśliwa, choć do teraz nie wierzę w swój sukces...

 

Na finał do rozegrania pozostał wyścig mężczyzn open - elity i orlików. Kandydatem do sięgnięcia po szósty z rzędu złoty medal mistrzostw kraju CX był Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), ale spodziewać się było można, że Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin) będzie dla niego groźnym rywalem. I rzeczywiście - walka o złoto rozegrała się właśnie pomiędzy tą dwójką zawodników, choć ostatecznie Konwa nie dał sobie odebrać biało-czerwonej koszulki i na mecie zameldował się ponad pół minuty przed Miklerem. Najniższy stopień podium zajął Patryk Kostecki z Domin Sport, ale jego strata do zwycięzcy wyniosła ponad 2 minuty. Tuż za tą trojką finiszował Marceli Bogusławski (Wbatech Merx 7R), sięgając dzięki temu po najcenniejszy medal w kategorii U23. Obok niego na „pudle” stanęli Arkadiusz Mirek (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i Wojciech Ceniuch (GKS Cartusia w Kartuzach).

 

Zobacz też:

Wyniki mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2018

 

Źródło: pzkol.pl; CST Poland ; Zdjęcia: pzkol.pl

 

sklep.rowery.pl

Tags: kolarstwo przełajowe

Komentarze  

0 #1 Lazaro 2018-11-10 17:05
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use
the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search
in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Check out my weblog: BestJacques: https://FollowDewayne.blogspot.se
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów