English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Eugenia Bujak będzie reprezentować Słowenię!

Dzieje się w polskim kolarstwie. 26 stycznia z funkcji Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego zrezygnował Dariusz Banaszek, a w poniedziałek (29 stycznia) utytułowana kolarka Eugenia Bujak ogłosiła, że postanowiła zmienić barwy narodowe i stać się częścią reprezentacji Słowenii.

 

Eugenia Bujak to jedna z najlepszych polskich zawodniczek.  28-letnia reprezentantka BTC City Ljubljana to mistrzyni Polski w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego (2013) i jeździe indywidualnej na czas (2014, 2015), dwukrotna torowa mistrzyni Polski, mistrzyni Europy w kolarstwie torowym, w wyścigu punktowym (2014).

 

Chciałabym wszystkim podziękować za wspólna prace i poświęcenie. Za wszystkie piękne wspomnienia. Za osiągnięcia na podwórku krajowym, jak i międzynarodowym. Gdyby nie Polski Związek Kolarski z pewnością nie osiągnęłabym tak wiele. Dziękuje za szkolenie. Zawsze starałam się pomagać na tyle ile mam siły, jeśli kogoś kiedyś zawiodłam przepraszam, być może w tym momencie nie mogłam lepiej, bądź nie mogłam dać z siebie więcej. Z czystym sumieniem wsiadam w inny pociąg. Przyjęłam podwójne obywatelstwo. To jest moja prywatna decyzja. Dostałam nowe możliwości rozwoju, które chciałabym wykorzystać. W sporcie reprezentuje Słowenię, którą też pokochałam, ale Polskę mam w sercu i tam jest mój dom. Dziękuje Słowenii za nowy rozdział i nowe możliwości. 

- poinformowała popularna "Gienia".

 

28-letnia reprezentantka klubu BTC City Ljubljana z którym jest związana od 2014 r, poinformowała o wszystkim na swoim profilu na Facebook'u:

 

Odejście z kadry Polski Eugenii Bujak, to na pewno duża straty naszej reprezentacji.

 

Fot: By Wei Yuet Wong - Eugenia Bujak., CC BY-SA 2.0

 

Tags: Bujak, kolarstwo szosowe, PZKol

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów