Kross Enduro Team debiutuje w międzynarodowym składzie

Jej liderem został czołowy zawodnik enduro w Polsce Robert Piekara, a partnerować mu będzie dwójka doświadczonych czeskich zawodników - Jakub Pekař i Dominika Durcakova. Drużyna lada moment rozpoczyna sezon i chce walczyć o jak najlepsze wyniki w zawodach Enduro World Series. Cel niezwykle ambitny, ale zupełnie realny, gdy ma się sporo zapału i najnowszego Moona 3.0 do dyspozycji.

 

Pochodzący z Zakopanego Robert Piekara sportem amatorsko zajmuje się praktycznie całe życie, ale w zawodach typu enduro systematycznie ściga się od 2016 roku. Po dwóch samodzielnych startach szybko związał się z teamem Kross Rowerowe Podhale Skład, którego liderem był wtedy Mariusz Bryja. Sukcesy przyszły bardzo szybko, bo po dwóch latach treningów i wyścigów Piekara został czołowym zawodnikiem enduro w Polsce, a głód rywalizacji z najlepszymi tylko rośnie.

Sezon 2018 będzie pierwszym, gdy podczas zimy trenowałem nad moją kondycją. Wcześniej wyglądało to tak, że przychodziły zawody i z sukcesami jechałem bez większego przygotowania. W ostatnim czasie miałem okazję sprawdzać różne trasy, ostatnio nawet na malowniczej wyspie Maderze

– tłumaczy Robert Piekara.

 

Kross-Enduro-fot-wolisphoto-wolinski-1.jpg

 

Głównym celem zespołu jest wygrać ogólny ranking serii wyścigów Central European Enduro, co stanowiłoby wielkie osiągnięcia dla polskiego zawodnika. Jeden ze startów będzie rozgrywany w Polsce na trasie w Bielsku-Białej (1-3.06). Ale Piekara nie ukrywa, że największe znacznie dla niego mają trzy zawody z serii Enduro World Series - Petzen Jamnica (Słowenia, 30.06-1.07), La Thuile (Włochy, 21-22.07) i Finale Ligure (Włochy, 29-30.09). Drużyna na pewno sprawdzi się też w boju podczas całego cyklu europejskich zawodów enduro, a Piekara wystartuje w Mistrzostwach Polski w Srebrnej Górze (25-26.08).

W tej dyscyplinie najbardziej liczą się kondycja i siła, a oprócz tego stała obserwacja trasy, którą się pokonuje. Tutaj co chwila trzeba błyskawicznie podejmować decyzję, którą linią jechać i to najbardziej mnie ekscytuje

– przyznaje Robert Piekara.

 

Kross-Enduro-fot-wolisphoto-wolinski-3.jpg

 

Kristopher Kurowski, Brand Manager KROSSA, zaznacza, że pasja tego zawodnika idzie w parze z profesjonalizmem, co jest rzadkością.

To doskonale, że udało nam się nawiązać tak bliską współpracę z Robertem. Jego bogate doświadczenie na pewno przełoży się na konkretne wyniki w tym sezonie. Zależy nam na polskiej scenie enduro, ale już najwyższy czas, żeby sięgnąć po sukcesy zagraniczne. Teraz, dysponując nowym rowerem Moon 3.0, jest na to duża szansa. Robert jest ważną częścią naszych sportowych planów i cały czas rozmawiamy o pomysłach, jak dalej rozwijać ten model dwóch kółek

– podkreśla.

 

Kross-Enduro-fot-wolisphoto-wolinski-4.jpg

 

Głównym sponsorem jest polska firma KROSS, ale team wspiera również grupa globalnych marek - producent opon i komponentów rowerowych Wilderness Trail Bikes, a także LEATT z RPA, który dostarcza kaski oraz ochraniacze. Zawodnicy otrzymali najnowsze modele Moona 3.0, który względem swojego poprzednika przeszedł kilka znaczących zmian, umożliwiających jeszcze bardziej agresywną jazdę. Ze szczegółami możemy zapoznać się na stronie www.kross.pl.

 

Kross-Enduro-fot-wolisphoto-wolinski-5.jpg

 

 

Źródło: mat.prasowe; fot. Bartek Wolinski www.wolisphoto.com

 

sklep.rowery.pl

Tags: Kross, enduro

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów