English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Para nie do zdarcia na MŚ w triathlonie na Hawajach

Olimpia i Michał Wojtyło zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata Ironman 2018 13 października na Hawajach. Małżeństwo wielbicieli wysokich prędkości powalczy tam o jak najlepsze miejsce w prawdziwie piekielnej scenerii, otoczone przez… pola wszechobecnej lawy.Ciągle słyszymy echa klęski naszych piłkarzy na mundialu, ale polscy sportowcy w innych dyscyplinach wykazują się tego lata wielkimi sukcesami. Zajęliśmy drugie miejsce w Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w Berlinie, Robert Karaś ustanowił nowy rekord świata na dystansie potrójnego Ironmana, Andrzej Bargiel zjechał jako pierwszy z K2 na nartach, a Michał Kwiatkowski wygrał jubileuszowy Tour de Pologne. Teraz czas żeby kolejni zawodnicy zmierzyli się ze światową konkurencją w triathlonie na Hawajach.

 

Triathlon-kross-Wojtylo-3.jpg

 

Przygodę z tą dyscypliną wrocławianie Olimpia i Michał Wojtyło rozpoczęli 6 lat temu, gdy czystym zbiegiem okoliczności - wtedy jeszcze przed wzięciem ślubu - wystartowali w sportowej akcji Radia Wrocław – Radiowej Akademii Triathlonu. To dzięki niej ukończyli swojego pierwszego Ironmana w Klagenfurcie. I poczuli, że to właściwa droga, a sportowy apetyt tylko rósł.

 

Mięśnie i wola z żelaza

Od tego czasu treningi i starty triathlonowe stały się nieodłączną częścią naszego życia. To wręcz uzależnienie, ale w pozytywnym znaczeniu. Bardzo szybo pozbyliśmy się telewizora i różnych gratów w mieszkaniu. W końcu trzeba było zrobić miejsce na łóżeczko dla naszego synka i… kolejne rowery

– śmieje się Michał Wojtyło, prywatnie kierownik projektu w branży IT.

W latach 2011-2017 zanotował ponad 70 startów (w tym 6 na dystansie Ironman: 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i ponad 42 km biegu). W przypadku 10 występów udało mu się stanąć na podium. W ostatnich kwalifikacjach do Mistrzostw Świata - Ironman Wisconsin - zajął trzecią lokatę w AG.

 

 

Triathlon-kross-Wojtylo-4.jpg

 

 

Z kolei jego żona Olimpia od 2013 r. ma na swoim sportowym koncie ponad 40 startów, z czego 22 występy zakończyły się na podium (największe sukcesy to drugie miejsce w AG we wspomnianych zawodach Ironman w Wisconsin w ubiegłym roku i pierwsze miejsce w AG podczas Ironman Gdynia 70.3 2018, co oznacza kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 Nicea 2019).

W życiu każdego człowieka liczą się dobrze postawione priorytety. Triathlon nigdy nie będzie u nas na pierwszym miejscu, ale plasuje się zaraz po rodzinie i karierze zawodowej. Na co dzień prowadzimy też jedną z największych drużyn triathlonowych w Polsce: Grupę Triathlonową RAT

– tłumaczy Olimpia Wojtyło, pracująca jako fizjoterapeutka.

Udaje nam się łączyć pasję z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Nie ma miejsca na nudę, raczej brakuje czasu

– dodaje.

 Triathlon-kross-Wojtylo-5.jpg

 

 

 

Aby zyskać czas na treningi konieczne były poświęcenia. Ale dla chcącego nic trudnego. Kino, piwo na mieście i grill ze znajomymi ustąpiły miejsca filmom oglądanym na trenażerze, wyjazdom na kawę ze znajomymi po półtoragodzinnym biegu i delektowaniem się ciastkiem w kawiarni, ale oddalonej o dobrą godzinę ciągłego pedałowania od domu.

 

Najlepsi z najlepszych

Teraz przed nami jedno z największych triathlonowych wyzwań, czyli start 13 października na Mistrzostwach Świata Ironman 2018 Kailua-Kona Hawaje. Będziemy ścigać się na rowerach polskiej marki KROSS Vento TR 4.0. Start na tych zawodach jest marzeniem większości triathlonistów. Sama kwalifikacja często zajmuje wiele lat. Dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam obojgu

– wyjaśnia Michał Wojtyło.

 

Triathlon-kross-Wojtylo-1.jpg

 

 

Na tej imprezie spotykają się tylko najlepsi z najlepszych w każdej kategorii wiekowej. Na Konie karty rozdaje przede wszystkim szalenie wymagająca pogoda – bardzo silny wiatr, palące słońce i otaczające pola lawy.

Więcej szczegółów o dwójce wielbicieli pływania, biegania i kręcenia korbą można przeczytać na blogu Michała http://lovewhatyoudo.pl i Olimpii http://dowhatyoulove.pl.

 

Triathlon-kross-Wojtylo-6.jpg

 

 


KROSS S.A. to polska marka, która z sukcesem funkcjonuje w branży rowerowej od 28 lat. Konsekwentnie realizowana strategia inwestycji w nowe technologie pozwala przedsiębiorstwu utrzymywać silną pozycję na polskim rynku.

 

Produkty firmy Kross w sklep.rowery.pl: SPRAWDŹ TUTAJ

 

 

 

 

Źródło: mat.pras. Zdjęcia wykonano przez serwis maratonmania.pl.

sklep.rowery.pl

Tags: Kross, Triathlon

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów