English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Mistrzowie Polski Enduro 2018 ukoronowani w Srebrnej Górze!

No i wszystko jasne! Mistrzostwa Polski Enduro w Srebrnej Górze potwierdziły, kto rządzi polskim enduro w tym sezonie: zasłużone tytuły trafiły do Roberta Piekary, Katarzyny Burek i Marcina Motyki. Ale nie tylko oni zapamiętają ten weekend (25-26.08.2018) na długo!

 

170 uczestników będzie wspominało zawody zorganizowane przez Enduro MTB Series i Trasy Enduro Srebrna Góra, wspierane przez Dolny Śląsk i firmę Kellys, jako jedne z najciekawszych i najtrudniejszych w sezonie. Dobra organizacja, idealna pogoda i sielankowa atmosfera w barze... wróć... bazie zawodów były tylko tłem dla rywalizacji, która toczyła się na górskich fortyfikacjach będących częścią Twierdzy Srebrna Gór.

 

MP-Enduro-2018-6.jpg

 

A rywalizacja już dawno nie była tak ostra! Dwudniowa formuła z sobotnim treningiem, połączona z ujawnieniem trasy z ponad trzytygodniowym wyprzedzeniem spowodowały, że większość zawodników przed startem doskonale poznała wszystkie linie, osiągając prędkości przelotowe nieosiągalne przy jeździe "on-sight". A to właśnie złożony, techniczny charakter odcinków specjalnych stanowił największą siłę zawodów w Srebrnej Górze.

 

MP-Enduro-2018-4.jpg

 


Trasa na miarę Mistrzów


Marek Janikowski i Piotr Kurczab z PM Bike Experts przygotowali trasę prawdziwie godną rangi Mistrzostw Polski. 5 OS-ów i ponad 1600 m przewyższenia na około 35 kilometrach, zapewniło około 30 minut ścigania stanowiącego esencję enduro. Wśród doświadczonych zawodników można było usłyszeć, że pod względem poziomu trudności, był to poziom światowy.

Szczególnie ścianki na nowej sekcji "Polish Whistler" (OS2) przyczyniły się do bezsenności niejednego uczestnika w nocy przed startem, ale elementy wymagające ciągłego skupienia i nienagannej techniki jazdy czaiły się na każdym kroku: sypka nawierzchnia, korzenie, trawersy, dropy, ujemne profile... Kto wygrał na tej trasie, bez dwóch zdań może mianować się Mistrzem Polski. Zwłaszcza że odcinki były wymagające nie tylko technicznie, ale też kondycyjnie, nie faworyzując ani zjazdowców, ani zawodników z doświadczeniem w XC.

 

MP-Enduro-2018-5.jpg

 


Wyniki


Było to doskonale widać na podium, na którym obok czołówki polskiego enduro (Robert Piekara, Marcin Motyka, a nawet comeback Mariusza Bryji), stanęły legendy downhillu (Maciej Jodko) i bardzo mocni zawodnicy cross country (Michał Topór).

Wszyscy zwycięzcy Mistrzostw Polski (kategorie PRO z licencją):
- Kobiety: Katarzyna Burek (Arek Bike Center)
- Elita: Robert Piekara (Kross Racing Team)
- Masters: Marcin Motyka (Marin Bikes)

Zwycięzcy kategorii AMATOR (bez licencji):
- Kobiety: Klaudia Kojro (2B Enduro Team)
- Elita: Maciej Jodko (Jodko Team)
- Junior: Jakub Gąsienica (Dartmoor Enduro Team)
- Masters: Grzegorz Mlekodaj

Klasyfikacja AZS:
- Kobiety: Iwona Kurczab (KU AZS Politechnika Wroclawska)
- Mężczyźni: Michał Topór (KU AZS PWSZ Tarnów)

 

Pełne wyniki: TUTAJ

 

MP-Enduro-2018-2.jpg

 

 

MP-Enduro-2018-1.jpg

 

 

MP-Enduro-2018-11.jpg

 

Zwycięzcom, ale też wszystkim uczestnikom, którym udało się ukończyć te zawody, serdecznie gratulujemy! Szczególnie dziękujemy też Gminie Stoszowice, która gościła nas już po raz drugi (i mamy nadzieję, że nie ostatni!), oraz firmie Kordas, która pomogła nam w zapewnieniu oprawy zawodów na miarę Mistrzostw Polski.

I już dziś zapraszamy na finał sezonu, czyli zawody TREK Enduro MTB Series Mieroszowie (29 września) - zapisy trwają na www.zapisy.enduromtbseries.pl 

www.enduromtbseries.pl 
www.facebook.com/TrekEnduroMTBseries 

 

MP-Enduro-2018-7.jpg

 

Źródło i Foto:  mat. pras. 

sklep.rowery.pl

Tags: enduro

Komentarze  

0 #1 Ursula 2018-11-11 02:37
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn additional cash every month. You can use
the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites), for more info simply search in gooogle: boorfe's tips monetize
your website

Feel free to visit my webpage - BestPauline: https://MightyDianne.blogspot.co.uk
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

 logo 75.TdP 2018data

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

logo Bike Day

Dukla Wolf Race

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów