English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Cyklokarpaty w Krośnie - Mieście Szkła

Już w najbliższą niedzielę 15 września 2019 roku Maratony Rowerowe Cyklokarpaty zawitają do podkarpackiego Krosna. Jeszcze niby lato, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciepła pora roku ma się ku końcowi... Ale nie ma co się załamywać, trzeba naszykować dwa kółka i dowolnie wybranym środkiem transportu udać się do Krosna. Liczymy na to, że pogoda dopisze i - zgodnie z długoterminowymi prognozami - utrzyma się przyjemna, późno letnia aura, z jesienną zapowiedzią w postaci kwitnących wrzosów i nieco ozłoconych liści...

 


Trasy w Krośnie to kwintesencja przyjemności z jazdy. Choć nie są ekstremalnie trudne, jednak nie brak na nich technicznych sekcji, malowniczych łąk, no i oczywiście ukochanych przez wszystkich kolarzy interwałów: stromych ścianek do wspinaczki i szybkich leśnych zjazdów :)

Organizatorzy jak zwykle przygotowali cztery dystanse. Family w Krośnie to propozycja 12-kilometrowej, rodzinnej wycieczki, na której przewyższenia praktycznie nie będzie (88 m). Hobby zapowiada się już trudniejsze, do przejechania będzie 28,2 km przy 655 m różnicy wzniesień. Mega to dystans 46,1 km i 1179 m przewyższeń, zaś Giga - odpowiednio 63,9 km i 1745 m różnicy wzniesień.

Jako pierwsi o godz. 11:00 wyruszą zawodnicy Mega i Giga. Tuż po nich, o godz. 11:30 wystartuje Family i Hobby. O godzinie 12:00 przyjdzie kolej na najmłodszych uczestników Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty - wtedy rozpocznie się Kids Race na obszarze miasteczka zawodów.

Być może wielu nazwa Krosna kojarzy się przede wszystkim z krosnem tkackim – poniekąd słusznie, gdyż ów średniowieczny gród przez wiele wieków był znanym ośrodkiem handlu suknem – jednak obecnie miasto słynie przede wszystkim z hut szkła i ich niepowtarzalnych wyrobów. Warto więc zarezerwować sobie nieco więcej czasu i na własne oczy zobaczyć, jakie perełki kryje w sobie Miasto Szkła. 

 

Źródło: www.krosno.pl

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów