English French German Italian Portuguese Russian Spanish

85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2022 - relacja

85. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym 2022

W dniach 8-9 stycznia 2022 r w Gościęcinie odbyły się przełajowe Mistrzostwa Polski. Po raz 85. w historii wyłonieni zostali najlepsi polscy "błotniacy". 

 

85. Mistrzostwa Polski na rowerach przełajowych odbyły się w Gościęcinie w województwie opolskim. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji.

08.01.2022 r (sobota)

Wyniki:

Masters V:

Zbigniew Krzeszowiec – Niezrzeszony – 0:29:03
Grzegorz Fajkowski – Rycerze Rolanda +2:56
Stefan Bluszcz – Niezrzeszony +3:02


Amator Kobiety:

Milena Burzych – Pro Tour Racing Team – 28:18
Sylwia Tumiłowicz – Real 64-sto +0:39
Magdalena Majchrzak – Strefasportu.pl MW Invest +0:45


Masters Kobiety:

Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów – 26:35
Joanna Wąsiel – Bieniasz Bike Team Rowerownia +3:40
Karolina Chudek – Niezrzeszona +5:47


Masters IVA:

Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace – 35:15
Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl +0:37
Jan Zozuliński – Niezrzeszony +1:05


Masters IVB:

Andrzej Misina – GK Gliwice – 0:37:59
Henryk Kruczek – Freestyle Sport +0:03
Leszek Ziętkowski – Niezrzeszony +0:52


Masters IIIA:

Jacek Rogowski – Niezrzeszony – 32:54
Ireneusz Stafiej – KLKS Azalia Brzóza Królewska +0:27
Rafał Łukawski – KS Stomil Poznań +0:42


Masters IIIB:

Krzysztof Gierczak – Zryw Buszkowiczki – 33:04
Tomasz Jarząbek – KS Klif Chłapowo +2:09
Mariusz Kowalczyk – MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy +2:12

Masters I:

Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric – 44:23
Maksymilian Bieniasz – Bieniasz Bike Team Rowerownia +0:37
Janusz Put – Niezrzeszony +1:48


Masters IIA:

Szczepan Paszek – Fitwheels / Bikestacja Bolesławiec – 44:22
Marcin Wider – Bike Garage Diversey +0:19
Przemysław Baranowski – Białobłocki Pro Coaching +0:42


Masters IIB:

Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric – 44:40
Bogdan Czarnota – Pho3nix Cycling Team +0:16
Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team Rowerownia +1:07

Masters I:

Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric – 44:23
Maksymilian Bieniasz – Bieniasz Bike Team Rowerownia +0:37
Janusz Put – Niezrzeszony +1:48


Masters IIA:

Szczepan Paszek – Fitwheels / Bikestacja Bolesławiec – 44:22
Marcin Wider – Bike Garage Diversey +0:19
Przemysław Baranowski – Białobłocki Pro Coaching +0:42


Masters IIB:

Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric – 44:40
Bogdan Czarnota – Pho3nix Cycling Team +0:16
Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Team Rowerownia +1:07

Żak:

Mikołaj Klaczkowski – KLKS Azalia Brzóza Królewska – 8:59
Ignacy Surmacz – Akademia Kolarska Głogów Małopolski +0:18
Oliwier Bojnarowicz – KS Deichmann SKS MAT Sobótka +0:20


Żakini:

Natalia Piróg – KS Deichmann SKS MAT Sobótka – 09:30
Lena Ruszkiewicz – UKS Avator +0:14
Antonia Florczak – Belta Team Gdańk +0:40


Młodziczka:

Maria Okrucińska – UKS Copernicus Toruń CCC – 18:05
Karolina Poroś – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław +0:40
Emilia Bindacz- GK Viktoria Rybnik +0:48


Młodzik:

Mikołaj Legieć – UKS Centrum Nowa Ruda – 23:44
Krzysztof Gdula – Pho3nix Cycling Team +0:10
Kacper Mizuro – Real 64sto +0:12

Transmisja w pierwszego dnia:

 

 

 

Zobacz też:

Wyniki 1. dnia mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2022

 

 

 

 

09.01.2022 r (niedziela)

 

Juniorki Młodsze:

Alicja Matuła – Warszawski Klub Kolarski – 34:48
Anna Gaborska – Szczeciński Klub Kolarski +0:31
Hanna Mazurkiewicz – Warszawski Klub Kolarski +0:45

Junior Młodszy:

Kacper Kohnke – KS Klif Chłapowo – 37:29
Dawid Lewandowski – LKS POM Strzelce Krajeńskie +0:01
Bartosz Łyżwa – UKS Avatar +0:08

Junior Młodszy:

Kacper Kohnke – KS Klif Chłapowo – 37:29
Dawid Lewandowski – LKS POM Strzelce Krajeńskie +0:01
Bartosz Łyżwa – UKS Avatar +0:08

Juniorki:

Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska – 44:04
Tatiana Gromada – Pho3nix Cycling Team +1:25
Kinga Żur – Domin Sport Cycling Talent Academy +2:04

Elita kobiet:

Dominika Włodarczyk – ATOM Deweloper Posciellux.pl – 50:06
Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski +0:10
Zuzanna Krzystała – Pho3nix Cycling Team +1:03


U23:

Dominika Włodarczyk – ATOM Deweloper Posciellux.pl – 50:06
Julia Zięba – LKK LUKS Sławno +4:34
Magdalena Zawierta – WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team +6:27


Elita:

Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike – 1:02:12
Patryk Stosz – Voster ATS Team +1:20
Paweł Bernas – JBG-2 CryoSpace +2:24


U23:

Szymon Pomian – GKS Cartusia w Kartuzach +1:05:11
Patryk Janiszewski – MGLKS Błękitni Koziegłowy +1:03
Miłosz Ośko – HRE Mazowsze Serce Polski +1:30

 

Transmisja z zawodów w serwisie youtube:

 

Zobacz też:

Wyniki 2. dnia mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2022

 

Źródło: pzkol.pl; Zdjęcia: pzkol.pl;  Dariusz Krzywański

 

990x90 sklep rowery PL

Tags: kolarstwo przełajowe

Patronat / Współpraca

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

 

14522687_619365254901289_373792591331914942_n.jpg

logo Bike Day

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów