Trofeo Oro in Euro pierwszym wyścigiem Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław

 Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Zawodniczki jedynej w Polsce kontynentalnej ekipy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław przed swoim pierwszym w tym sezonie wyścigiem. W niedzielę 6 marca 2022 r wystartują w Montignoso w Trofeo Oro in Euro. To już 10. edycja włoskiego klasyku, który po raz pierwszy rozegrany zostanie jako wyścig z kalendarza UCI (w kategorii 1.2.).

 

Dla rowerowego teamu z Wrocławia będzie to start kontrolny, który pozwoli sprawdzić, nad jakimi elementami trzeba jeszcze popracować, przygotowując się do sezonu.

Mieliśmy zacząć się ścigać już w lutym, ale jesteśmy nową grupą UCI, więc nie udało się uzyskać zaproszeń na pierwsze w tym roku wyścigi

– mówi Paweł Bentkowski, dyrektor sportowy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław.

Trofeo Oro in Euro będzie więc pierwszym startem, który pozwoli nam ocenić, czy praca na styczniowym i lutowym zgrupowaniu w Chorwacji przyniosła zamierzone efekty.

 

Plany treningowe na obu obozach, co podkreśla trenerka ekipy Paulina Brzeźna-Bentkowska, zostały zrealizowane w 100%.

Modyfikowaliśmy je w trakcie, w zależności od dyspozycji poszczególnych zawodniczek. I tak choćby zamiast bardzo długich treningów wytrzymałościowych realizowaliśmy jednostki krótsze, ale o większej intensywności. Po starcie we Włoszech będziemy wiedzieć, czy to była dobra decyzja.

 

Paulina Brzeźna-Bentkowska podkreśla, że w tym sezonie, pierwszym jako grupy kontynentalnej, trudno jest wskazać priorytetowe wyścigi, ponieważ wszystko zależy od tego, który z organizatorów wystosuje zaproszenie.

To oznacza, że właściwie każdy start będzie dla nas ważny, szczególnie w zagranicznych imprezach, bo będzie okazją do pokazania się z jak najlepszej strony, a co za tym idzie

– zapewnieni ekipie udział w następnym sezonie.

 

W Montignoso w barwach „Atomu” wystartują: Monika Brzeźna, Wioleta Furtak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Katarzyna Wilkos i Dominika Włodarczyk. Ich rywalkami będą zawodniczki z UAE Team ADQ oraz Ceratizit-WNT Pro Cycling, a także w sumie kilkunastu grup kontynentalnych i amatorskich.

Na liczącą 106 km trasę składa się pięć płaskich rund, a po nich dwie z 2-kilometrowym podjazdem każda.

Na pierwszym podjeździe peleton się rwie, a potem zjeżdża

– mówi dyrektor sportowy wrocławskiego teamu.

Drugi wyłania liczącą 30-40 zawodniczek grupkę, która dojeżdża do mety.

 

Po tym wyścigu i tygodniowym oddechu zawodniczki wrócą do Chorwacji na ostatnie w tym roku zgrupowanie. Będą się podczas niego przygotowywać m.in. do wyścigów w Czechach. W Pardubicach dniach 26-27 marca rozegrane zostaną Carla kriterijní liga-Pardubické kritérium i Techniserv Cup Pardubice. Część składu w tym czasie walczyć będzie w torowym Pucharze Polski. Przypomnijmy, że do teamu dołączyły utytułowane torowe zawodniczki: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj.

Sezon w Polsce Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław rozpocznie w weekend 2-3 kwietnia, najpierw ścigając się w kryterium w Dzierżoniowie, a dzień później w Ślężańskim Mnichu.

– To wyścigi rozgrywane na Dolnym Śląsku, a więc „u nas”, przed naszymi kibicami i sponsorami, zależy nam więc na bardzo dobrym występie

– podkreśla trenerka ekipy.

W pierwszej połowie roku team czekają jeszcze dwa wiosenne belgijskie klasyki, 26 kwietnia włoskie Gran Premio della Liberazione, a od 28 kwietnia do 1 maja zawodniczki walczyć będą na czeskich szosach w etapówce Gracia Orlová. Na ten wyścig prosto z Glasgow, z zaplanowanego na 18-20 kwietnia torowego Pucharu Narodów, przyjadą Nikol Płosaj oraz Daria i Wiktoria Pikulik.

Liczymy także na zaproszenie na Thüringen Ladies Tour, w którym w poprzednich sezonach świetnie radziła sobie Katarzyna Wilkos

– mówi Paweł Bentkowski.

Ten wyścig, podobnie jak ściganie w Serbii, będą znakomitym przetarciem przed mistrzostwami Polski. Później już tylko odpoczynek i doszlifowanie formy, i będziemy mogli walczyć o medale w krajowym czempionacie.

 

Paweł i Paulina nie ukrywają, że mocno stawiają w tym roku na imprezy rangi mistrzostw Europy i świata, zarówno na torze, jak i na szosie.

W szosowych ME szansę, by stać się liderkami reprezentacji, będą miały nasze orliczki. Seniorki w tych wyścigach zdecydowanie będą pełnić rolę pomocniczek Katarzyny Niewiadomej czy Marty Lach

– mówi Paulina.

Nasze zawodniczki wystartują w sierpniowych torowych ME w Monachium, od których prawdopodobnie zaczną się kwalifikacje na igrzyska olimpijskie w Paryżu

– dodaje Bentkowski.

Trzeba dobrze przygotować się do tego startu, żeby w październiku wystartować w mistrzostwach świata z dobrej pozycji i na siłę nie odrabiać punktów, tylko walczyć o jak najlepsze lokaty ze spokojną głową. A mamy spore szanse na dobre miejsca w madisonie, omnium, a nawet w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

 

Na razie przed wrocławską ekipą pierwszy w tym roku start we Włoszech, gdzie zawodniczki są już po pierwszych treningach i rekonesansie trasy.

 

Źródło: atomteam.pl, Źródło zdjęć: atomteam.pl

 

990x90 sklep rowery PL

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów