English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Na Bike-Expo 2022, zobacz zwycięski rower z Paryż-Roubaix!

Merida Reacto

Meridę Reacto, na której Sonny Colbrelli wygrał legendarny wyścig Paryż-Roubaix 2021, już w ten weekend (9-10.04.2022) będzie można zobaczyć podczas „Bike Expo – Narodowy Test Rowerowy”. Merida zaprezentuje także rowery mistrzów świata w MTB XC oraz rowery z kolekcji 2022.

 

Fani kolarstwa będą mieli co oglądać podczas „Bike-Expo – Narodowy Test Rowerowy 2022”. Z pewnością nie przejdą obojętnie obok ubłoconej Meridy Reacto, która w ubiegłym sezonie pomogła wygrać Sonny’emu Colbrellemu legendarny wyścig Paryż-Roubaix. W dniach 9-10 kwietnia br. będzie ją można zobaczyć na stoisku nr 35 Merida Polska na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Kolarz grupy Bahrain Victorious po wielkie zwycięstwo jechał na Reacto jedynie w niewielkich szczegółach różniącym się od tego dostępnego w sprzedaży. Jego wygrana w Paryż-Roubaix potwierdziła słowa niemieckich projektantów roweru.

To nie tylko rower aero, to niesamowicie wszechstronny rower

– uważa Juergen Falke, szef działu badawczo-rozwojowego Meridy. Znany portal cyclingnews.com napisał, że zabiegi mające na celu podniesienie komfortu jazdy pozwoliły stworzyć Meridzie „game-changera”, bez żadnych kompromisów, jeśli chodzi o osiągi i szybkość. W teście bikerumour.com zauważono, że rower jest na tyle wszechstronny i komfortowy, że może być wybierany zarówno na sprinterskie etapy, jak i brukowane klasyki. Trudno o lepsze potwierdzenie tego niż zwycięstwo w monumencie Paryż-Roubaix.

Kolejnym rowerem znanym z najważniejszych wyścigów świata będzie na stoisku Meridy Scultura Team. Ostatnio właśnie na takim modelu Matej Mohoric wygrał inny monument, Mediolan-San Remo. Jeszcze przed oficjalną premierą kolarze Bahrain Victorious wygrali na nowej Sculturze cztery górskie etapy wyścigów World Touru, w tym etap Tour de France i Vuelta a Espana.

To znakomity wszechstronny rower. Jest superlekki, niezwykle komfortowy i ma imponujące właściwości aerodynamiczne

– mówi Benjamin Diemer, product manager Meridy i jeden z projektantów roweru. Podobnie jak Reacto, także Scultura otrzymała w teście cyclingnews.com maksymalną ocenę (5/5).

„To nowy punkt odniesienia w kategorii najlepszych rowerów szosowych. To nowy mistrz, a pobicie go będzie kosztowało trochę wysiłku”

– napisał o Sculturze czołowy kolarski portal świata.

 

Rowery nie tylko szosowych mistrzów

Na stoisku nr 35 będzie można zobaczyć rowery nie tylko szosowych mistrzów. Merida zaprezentuje również model O.Nine stworzony z okazji mistrzostwa świata w MTB XC, po które w 2010 r. sięgnął Jose Antonio Hermida.

Tym rowerem wkroczyliśmy do absolutnej światowej czołówki, jeśli chodzi o osiągi. Jego nazwa oznacza wagę ramy: 0,9 kg. Był to pierwszy na świecie hardtail z tak lekką ramą

– podkreśla Juergen Falke. Na stoisku Merida Polska nie zabraknie również roweru koleżanki Hermidy z Multivan Merida Biking Teamu, Gunn-Rity Dahle Flesjii, najbardziej utytułowanej kobiety w historii kolarstwa górskiego. Mistrzostwo olimpijskie, 10 tytułów mistrzyni świata, 9 mistrzostw Europy, 4 kryształowe kule Pucharu Świata, 30 wygranych wyścigów Pucharu Świata – to tylko część jej sukcesów. Podczas Bike-Expo będzie można podziwiać jej Meridę Ninety-Six stworzoną z okazji 10. mistrzostwa świata Norweżki. Po zakończeniu zawodowej kariery, podobnie jak Jose Antonio Hermida, kontynuuje współpracę z Meridą i jest jej oficjalną ambasadorką.

Merida to moje życie, mam ją niemal wytatuowaną na ciele

– powiedziała podczas swojej wizyty w Polsce.

 

Merida_Gunn_Rita.jpg

 

Wszyscy, którzy wybiorą się w najbliższy weekend na Bike-Expo, będą mogli zobaczyć również rowery Merida, na których każdy może walczyć o własne mistrzostwo. Miłośników jazdy na szosie może zainteresować model Scultura Endurance, którego nazwa mówi sama za siebie.

To rower pomiędzy klasyczną Sculturą a naszym rowerem gravelowym, czyli Meridą Silex. Została stworzona z myślą o długich dystansach, a także bardzo komfortowej jeździe i pomyślana jako rower do jazdy w 80% szosą i 20% szutrami

– opisał rower dyrektor produktów Merida. Scultura Endurance jest idealna na drogi dalekie od ideału, a jej konstrukcja aż krzyczy: „zabierz mnie na trasy, którymi wcześniej nie odważyłeś się jeździć!”.

 

Najlepiej sprawdzić samemu

Na zwolenników zabawy w terenie na stoisku nr 35 będzie na Bike-Expo czekał ścieżkowy hardtail Meridy: Big.Trail. „Merida w najnowszej wersji Big.Traila zrobiła wszystko tak, jak powinna” – pisze „Mountain Bike Rider”, czołowe brytyjskie czasopismo MTB. To tylko jedna z wielu niezwykle pochlebnych opinii światowych rowerowych mediów na temat Big.Traila. Dla uczestników Bike-Expo Merida przygotowała również niezwykle popularnego hardtaila Big.Nine oraz inne modele z różnych kategorii. Znajdą się wśród nich m.in. gravelowy Silex czy elektryczny rower szosowy eScultura.

BigTrail:

BigTrail.jpg

 

Nie trzeba ograniczać się do oglądania. Rowery Merida będzie można również przetestować na płycie stadionu PGE Narodowy. Na testerów będą czekać elektryczne rowery górskie, w tym wielokrotnie nagradzana Merida eOne-Sixty. Merida Polska udostępni do sprawdzenia także rowery polskiej marki M_Bike. Będą to zarówno klasyczne, jak i elektryczne modele, wśród których znajdą się m.in. premierowy rower gravelowy M_Bike GRV i nowy rower elektryczny M_Bike eFull.

 

 

  

Źródło: Merida Polska, Mateusz Musioł; Źródło zdjęć: BettiniPhoto, Sprint Cycling, Merida

 

990x90 sklep rowery PL

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów