Za mniej niż 100 dni rozpocznie się 79. Tour de Pologne UCI World Tour

79. Tour de Pologne - logo

Już za mniej niż 100 dni, kolarze z najlepszych zawodowych drużyn na świecie staną w Kielcach na starcie wielkiego rowerowego święta - 79. edycji Tour de Pologne. Czesław Lang ogłosił także tegoroczne hasło przewodnie wyścigu.

 

­Już 30 lipca 2022r rozpocznie się wielkie kolarskie święto, które będzie trwało przez 7 dni. Walka o zwycięstwo będzie toczyła się od etapu otwierającego Kielcach a zwycięzcę poznamy już tradycyjnie w Krakowie. Dziś trudno typować, kto sięgnie po trofeum, ale kibiców czeka mnóstwo emocjonujących momentów. Tour de Pologne odwiedzi województwa świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie i małopolskie.

 

Pracujemy pełną parą

- mówi Czesław Lang i dodaje

z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej startu kolejnej edycji. Ogłosiliśmy już trzy dzikie karty i oprócz drużyn World Tourowych, wystartują u nas także Alepcin - Fenix, Team Novo Nordisk oraz Reprezentacja Polski. W najbliższym czasie ogłosimy jeszcze dwie dzikie karty, które na pewno zainteresują polskich kibiców. Jedna z drużyn pochodzi z Hiszpanii i dokładnie po 10 latach powrócą na Tour de Pologne.

 

Na początku kwietnia Czesław Lang odebrał także nagrodę przyznaną mu przez ONZ. Nagrodę przyznała Organizacja Narodów Zjednoczonych za wybitne osiągnięcia kolarskie, biznesowo-sportowe i promocję kolarstwa na świecie poprzez organizację różnych wyścigów, przede wszystkim Tour de Pologne, którym Czesław Lang kieruje od ponad ćwierć wieku.

Wiem, że taką nagrodę dostało ledwie piętnastu ludzi ze świata kolarstwa na wszystkich kontynentach. Wśród nich są takie postaci, jak Eddy Merckx czy Tadej Pogačar – mówi wicemistrz olimpijski z Moskwy i podkreśla, że nagroda jest nie tylko jego. Ta nagroda to duma, zaszczyt, ale i potwierdzenie tego, że praca, którą wykonuję z moim zespołem i partnerami ma sens.

– powiedział Dyrektor Generalny.

 

Wybrano już także hasło przewodnie tegorocznego wyścigu, które jest aktem solidarności z Ukrainą. 79. Tour de Pologne, przejedzie przez Polskę pod hasłem „Wyścig dla pokoju”, aby podkreślić, że sport łączy i przynosi pozytywne wartości. Dzięki popularności wyścigu wierzymy, że to przesłanie pójdzie dalej w świat.

 

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour

Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM

Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM

Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM

Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM

Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM

Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM

Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KM

 

trasa-79-tdp.jpg

 

Źródło: Lang Team 

 

  Sklep.rowery.pl

Tags: Tour de Pologne

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów