Dzika karta dla Caja Rural-Seguros RGA w 79. TdP

Caja Rural-Seguros RGA

Dla Caja Rural-Seguros RGA będzie to już dwunasty sezon. Po dziesięciu latach od ostatniego udziału w polskim wyścigu etapowym, hiszpańska drużyna przejedzie trasę o długości ponad 1200 km i jest czwartą drużyną z dziką kartą.

 

Na przestrzeni lat w drużynie pojawiały się także polskie akcenty. W jej barwach jeździli tacy zawodnicy jak Michał Kwiatkowski, zwycięzca 75. edycji w 2018 roku, a także Wśród Karol Domagalski i Alan Banaszek, który nadal jest aktywnym zawodnikiem w drużynie HRE Mazowsze Serce Polski.

 

Powrót do Tour de Pologne po dziesięciu latach to zaszczyt dla Caja Rural-Seguros RGA. Polska jest dla nas szczególnym krajem, mieliśmy w drużynie wielu polskich kolarzy i jesteśmy z nich bardzo dumni. To będzie dla nas czwarty wyścig World Tour w tym sezonie, a także nasz główny cel. Zabierzemy ze sobą drużynę złożoną z wyczynowych sprinterów i górali, którzy są w stanie rywalizować na każdym etapie

- wyjaśnia menedżer drużyny Juan Manuel Hernandez.

W tym roku nie weźmiemy udziału w Vuelta a España i skoncentrujemy się na Tour de Pologne, który będzie okazją do rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odwdzięczyć się organizatorom za zaufanie, które okazali nam zapraszając nas.

- podsumował.

Myślę, że dla tej drużyny udział w Tour de Pologne to z pewnością ważne doświadczenie. Na pewno będą mogli wyróżnić się w peletonie i powalczyć o ciekawe wyniki w wyścigu World Tour. Będzie to również dobre widowisko dla polskich i hiszpańskich kibiców

- mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Od dłuższego czasu nie mieliśmy ProTeamu z Półwyspu Iberyjskiego i bardzo się cieszymy, że mogliśmy dać im tę szansę. Jestem bardzo ciekaw, jak zaprezentują się tego lata.

- podsumował.

 

Zaangażowanie w ciągły rozwój, zwracanie uwagi na młodsze pokolenia oraz wytrwałość w osiąganiu małych i dużych celów to tylko niektóre z wartości wyznawane przez drużynę. Cechuje ich także autentyczna i prawdziwa pasja do sportu.

 

Źródło: Lang Team 

 

  Sklep.rowery.pl

Tags: Tour de Pologne

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów