Tour de Pologne Junior 2022 - Memoriał Mariana Więckowskiego

Tour de Pologne Junior 2022

Tour de Pologne Junior to prestiżowa impreza dla dzieci, związana z największym kolarskim wydarzeniem w Polsce, jakim jest Tour de Pologne UCI World Tour. W tym roku ORLEN Paliwa już po raz trzeci z rzędu został Sponsorem Głównym juniorskiej edycji słynnego wyścigu.

 

 

Podczas czterech etapów - w Lublinie, Sanoku, Rzeszowie i Krakowie, młodzi kolarze i kolarki będą walczyć o żółtą koszulkę lidera ORLEN Paliwa oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Konsekwentnie angażujemy się w projekty sportowe skierowane do dzieci i młodzieży. Wspierając młodych sportowców, przyczyniamy się do rozwoju profesjonalnych zawodników, którzy w przyszłości mogą brać udział w zawodach krajowych oraz reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych. Jesteśmy przekonani, że promowanie aktywności fizycznej zachęci najmłodszych do prowadzenia zdrowego trybu życia

– mówi Janusz Kogut, Prezes Zarządu ORLEN Paliwa.

Głównym celem Tour de Pologne Junior jest promocja aktywnego spędzania czasu na rowerze, a także popularyzacja kolarstwa wśród dzieci i młodzieży. Impreza od początku istnienia cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony trenerów, zawodników i rodziców.
­

tour-de-pologne-junior-2022-mapka­
­­

Tour de Pologne Junior rozpocznie się 30 lipca br. w Lublinie. Uczestnicy wyścigu będą mieli okazję współzawodniczyć na fragmencie trasy Tour de Pologne i poznać najlepszych kolarzy na świecie. Rywalizacja odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministra Sportu i Turystyki, Kamila Bortniczuka. Zwycięzców klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach poznamy 5 sierpnia br. w Krakowie.

To już kolejny rok, kiedy organizuję ten wyścig i wspaniale jest patrzeć jak zawodnicy, którzy kiedyś startowali w Tour de Pologne Junior, należą dzisiaj do czołowych grup zawodowych

– przyznaje Agata Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

 

Od 2020 roku Tour de Pologne Junior to także Memoriał Mariana Więckowskiego – legendy polskiego kolarstwa, trzykrotnego zwycięzcy wyścigu Tour de Pologne, który po zakończeniu kariery został trenerem w Hutniku Warszawa, a od 1975 do emerytury był szefem wyszkolenia w PZKol. Później pracował jeszcze jako koordynator ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

Zapisy do tegorocznej edycji Tour de Pologne Junior ruszyły na początku czerwca i potrwają do 20 lipca br. Jak się zapisać? TUTAJ

Do zobaczenia na trasie!
­

­­

Informacje o utrudnieniach na drogach związanych z wyścigiem znajdziecie na stronach zawodów:

https://www.tourdepologne.pl/ 

https://tourdepolognejunior.pl/ 

https://www.tourdepologneamatorow.pl/ 


 

Źródło: Lang Team

Sklep.rowery.pl


­

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów