Puchar Szlaku Solnego 2022 #1 - relacja

Puchar Szlaku Solnego

W Niedziele 26.06.2022 odbyły się zawody MTB XC które zgromadziły liczną grupę zawodników oraz ludzi zainteresowanych wydarzeniem. 

W Niedziele 26.06.2022 odbyły się zawody MTB XC, Puchar Szlaku SolnegoWyścig był jednocześnie Mistrzostwami Małopolski w kolarstwie górskim w formule cross country i rywalizowano o Puchar Burmistrza TuchowaOwe zawody odbyły się w Gminie Tuchów w mieście Siedliska. Zawodników chcących wystartować w wyścigach było ok. 150. 

Mimo faktu, że Puchar Szlaku Solnego ma naprawdę długą historię, to mało osób o nim pamięta. To wydarzenie nie było bardzo promowane w kwestii marketingu, a dziś w zasadzie próżno szukać informacji na temat Pucharu Szlaku Solnego ponieważ to wydarzenie nie ma aktualnej strony internetowej ani aktywnych kont w social mediach. 

Również organizator w piśmie do PZKol z marca 2022 roku przekazał, że skreśla wszystkie 4 imprezy Pucharu Szlaku Solnego z Kalendarza Imprez Polskiego Związku Kolarskiego w związku z trudną  sytuacją finansową wyścigów i niemożnością opłacenia opłat kalendarzowych do PZKol. Wyścigi te odbywają się więc jako imprezy okręgowe. 

Kolejne zawody Pucharu Szlaku Solnego odbędą się 3.07; 7.08; 21.08.

Mimo małego rozpropagowania tego wydarzenia zainteresowanie było dosyć spore. Rywalizowano w kategoriach od 6 lat wzwyż. W każdej z kategorii na starcie stanęło od kilku do kilkunastu osób, tradycyjnie już najmniej licznie obstawione były kategorie kobiece. Do tego stopnia, że w Elicie kobiet Zuzanna Krzystała była jedyną zawodniczką.

Te zawody polegały na przejechaniu wyznaczonej trasy określoną ilość razy. Ilość okrążeń zależała od grupy wiekowej. A te grupy wiekowe prezentowały się następująco:

  • Młodzik
  • Młodziczka
  • Junior Młodszy
  • Juniorka Młodsza
  • Junior | Juniorka
  • Orlik
  • Orliczka
  • Elita
  • Elita Kobiet
  • Masters

Tak jak na tych wydarzeniach tego typu bywa zdarzały się wypadki , wybicia i inne, ale na szczęście bezpieczeństwa pilnowali strażacy również nie mogło zabraknąć lekarzy dbających o stan zdrowia zawodników.

Na owych zawodach pojawiło się wiele firm, pojawiliśmy się również i my. Na tych zawodach pokazywaliśmy zastosowanie oraz sposób działania mleczaka uszczelniającego do opon bezdętkowych od firmy Joe's No Flats . Zainteresowani byli młodsi i starsi,ale tak jak na poprzedniej relacji nikt nie odważył się przejechać po macie z gwoźdźmi.

Puchar 91

Głowna część zawodów czyli wyścigi zaczęły się o godzinie 1100 i trwały aż do godziny 1500. Pomimo trudnej trasy oraz wysokiej temperatury większości zawodników udało się ukończyć wyścigi. Jeśli jesteś zainteresowany wynikami tych wyścigów to możesz sprawdzić wyniki klikając w linki poniżej.

https://www.pzkol.pl/pobierz/6929/s/6929_wynikipuchar_szlaku_solnego_edycj.pdf

LUB

https://wynikizawodow.eu/pobierz/363/s/363_wyniki_ogolne.pdf

     Poniższy film pokazuje zmagania osób z grupy Elite na najbardziej krętym odcinku okrążenia.

 

 

Źródło: Mateusz Borek

Sklep.rowery.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów