Soudal zaprasza na Tour de Pologne 2022

30 lipca wystartuje tegoroczna edycja najważniejszego wyścigu kolarskiego w naszym kraju i jednocześnie jedna z największych imprez tego typu na świecie, czyli Tour de Pologne 2022. Na wydarzeniu firma Soudal – lider rynku chemii budowlanej na arenie międzynarodowej – będzie obecna w charakterze oficjalnego partnera.

 

 

Tour de Pologne 2022 będzie już 79. odsłoną prestiżowej imprezy sportowej, która co roku przyciąga kolarskie gwiazdy z całego świata i tłumy kibiców. W tym roku trasa naszego narodowego wyścigu, należącego do cyklu UCI World Tour 2022, liczyć będzie ponad 1226 kilometrów. Pierwszy etap rozpocznie się w Kielcach, a ostatni – siódmy – tradycyjnie zakończy się w Krakowie. Pomiędzy 30 lipca a 5 sierpnia kolarze z 23 profesjonalnych drużyn będą rywalizować m.in. o najwyższe miejsce na podium klasyfikacji generalnej, drużynowej, sprinterskiej i górskiej. Hasłem przewodnim imprezy będzie „Wyścig dla pokoju”.

Jak przystało na wydarzenie sportowe o międzynarodowej renomie, trasa Tour de Pologne 2022 została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu nie zabraknie na niej malowniczych zakątków, ważnych zabytków i symboli historii naszego kraju. W rezultacie impreza stanie się wyjątkową platformą promocji polskich miast i regionów, tym bardziej że zmagania kolarzy na każdym etapie będą transmitowane na żywo zarówno na wielu cieszących się dużą oglądalnością kanałach telewizyjnych, jak i online.


Wyścig wspierać będzie firma Soudal – wiodący producent materiałów chemii budowlanej na świecie oraz autor nowoczesnych systemów dla energooszczędnego budownictwa – która w tym roku nawiązała z Tour de Pologne współpracę partnerską. Wywodzący się z Belgii Soudal od 2015 roku jest sponsorem profesjonalnej belgijskiej drużyny kolarskiej Lotto Soudal, w barwach której swoje największe sukcesy odnosił mistrz Polski w kolarstwie szosowym Tomasz Marczyński. W tym roku Lotto Soudal

przyjedzie na Tour de Pologne z bardzo mocnym składem, w którym znalazł się m.in. zwycięzca imprezy z 2016 – Tim Wellens.

Firma Soudal prowadzi intensywne działania ukierunkowane na popularyzację kolarstwa – tak zawodowego, jak i amatorskiego – nie zapomina również o licznych widzach i kibicach, których gromadzą wyścigi tej rangi, co Tour de Pologne. Jako partner wydarzenia Soudal przygotował m.in. kreatywny konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, który będzie realizowany na profilu marki na Facebooku (Soudal Polska) w trakcie trwania wyścigu. Na zwycięzców czekaj: limitowana edycja gry Monopoly Lotto Soudal, oryginalne bidony Lotto Soudal oraz akcesoria rowerowe Soudal.

 

 Informacje o utrudnieniach na drogach związanych z wyścigiem znajdziecie na stronach zawodów:

https://www.tourdepologne.pl/ 

https://tourdepolognejunior.pl/ 

https://www.tourdepologneamatorow.pl/ 


 
  

Źródło: Lang Team

Sklep.rowery.pl

 

Tags: Tour de Pologne

Patronat / Współpraca

80 tour de pologne 2023 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów