Tour De Pologne Amatorów - wyniki

W niedzielę 31.07.2022 w okolicach hotelu Arłamów odbył się Tour De Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. W ORLEN Tour de Pologne Amatorów kolarze amatorzy rywalizowali na fragmencie trasy Tour de Pologne UCI World Tour.

 

 

 

W iście sportowej atmosferze odbył się kolejny wyścig ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Kolarze startowali z Hotelu Arłamów, gdzie również była zlokalizowana meta. Do pokonania mieli 75 kilometrów trudnej i wymagającej technicznie trasy z licznymi podjazdami, ale pomimo deszczowej pogody zaciekle walczyli o zwycięstwo w jednym z najbardziej obleganych wyścigów dla amatorów w Polsce. Wyścig to jednocześnie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego, legendy polskiego kolarstwa. Na wyścig zapisało się 1950 uczestników.

 

"Super trasa, selektywna, dobre zabezpieczenie, było super!"  mówił po dekoracji Adam Wójcik z 7R ROWMIX TEAM p/b 72D, zwycięzca kategorii OPEN wśród mężczyzn. Najlepszy amator pokonał trasę w 2 godziny 4 minuty i 38 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Sonia Cięciel. Uzyskała czas 2 godziny 20 minut i 10 sekund. Zwycięzcy w ramach nagrody wygrali m.in. pobyt w górskim resorcie Madonna di Campiglio wraz z karnetem narciarskim w Dolomitach. – Trasa bardzo ciekawa. Super podjazdy, super szybkie zjazdy. Udało się wygrać! Naprawdę super wyścig. – cieszyła się po zwycięstwie najlepsza kobieta w kategorii OPEN.

 

Kategoria mężczyzn OPEN:

1. Adam Wójcik
2. Marcinkowski Patryk
3. Adamkiewicz Adam

Kategoria kobiet OPEN:

1. Sonia Cięciel
2. Piątkowska Monika
3. Tlołka Angelika

 

W tym roku zorganizowano także Premię Specjalną Hotelu Arłamów. Najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna na kilometrowym podjeździe pod Kalwarię Pacławską w nagrodę otrzymali tygodniowy pobyt w Hotelu Arłamów. Najszybsza okazała się Monika Piątkowska, a wśród Panów najszybszy był Adam Wójcik .

 

Poniższy link przenosi do wyników Tour De Polonge dla amatorów

https://domtel-sport.pl/wyniki

 

 

 

 

 

 

Źródło: Lang Team

Sklep.rowery.pl

Tags: Tour de Pologne Amatorów

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów