Podsumowanie wyścigu TDP Junior 2022

Tour De Pologne Junior również za nami. Po czterech etapach które obfitowały w sportowe emocje oraz walkę młodych zawodniczek i zawodników poznaliśmy zwycięzców

 

 

Wszystko jest już jasne. Po czterech etapach Tour de Pologne Junior, które obfitowały w sportowe emocje oraz walkę młodych zawodniczek i zawodników poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnej ORLEN Paliwa, punktowej BOPLAN oraz najaktywniejszy zawodnik QUEST.

Ostatni etap Memoriału Mariana Więckowskiego odbył się w Krakowie, a dokładniej na krakowskich Błoniach. Startujący mieli do pokonania tę samą pętlę co ich starsi koledzy startujący Tour de Pologne UCI World Tour. Po zwycięstwa etapowe sięgnęli: wśród młodzików Michał Sołtys (KS Deichmann SKSM Mat Sobótka), najszybszą młodziczką była Kinga Słomka (SK Mikołów). Pierwszym żakiem na mecie był Oliwier Bojnarowicz, a żakinią Natalia Piróg (oboje z KS Deichmann SKSM Mat Sobótka).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej ORLEN Paliwa wśród młodzików został Mikołaj Legieć z UKS Centrum Nowa Ruda, który pokazywał swoją moc od pierwszego etapu. Najlepszą młodziczką po czterech etapach okazała się Antonie Cermanova z CK Pribram Fany Gastro. Wygrali oni także klasyfikacje BOPLAN i QUEST w swoich kategoriach.

Wśród żaków i żakiń zwycięzcami klasyfikacji generalnej ORLEN Paliwa zostali Natalia Piróg oraz Oliwier Bojnarowicz z KS Deichmann SKSM Mat Sobótka. Koszulkę najaktywniejszego zawodnika QUEST oraz punktowej BOPLAN zdobył Mikołaj Klaczkowski z KLKS AZALIA Brzóza Królewska. Wśród żakiń, wszystkie klasyfikacje wygrała również Natalia Piróg.

 

Pełną listę wyników można przeczytać tutaj

 

 

 

Źródło: Lang Team

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

 LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe BIKE DAYS logo NT150px 

  logo face black  150cm PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów