Gala Małopolskiego Podsumowania Sezonu Kolarskiego w Myślenicach 2023

Myślenice w ubiegłym roku zapisały się w rowerowym kalendarzu takimi imprezami, jak chociażby premia lotna LOTTO finałowego etapu Tour de Pologne, szerokim echem obiło się otwarcie pierwszych ścieżek rowerowych kompleksu górskiego Myślenice Singletracks, a na szosie ścigali się uczestnicy Majka Granfondo, czy Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Latem w ramach Extreme Jam odbyły się też zawody enduro, downhillu, czy trialu rowerowego. Zwieńczeniem ubiegłorocznych zmagań rowerzystów z całego województwa małopolskiego było uroczyste Podsumowanie Sezonu, które Małopolski Związek Rowerowy zorganizował w Myślenicach, w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego.


 Współorganizatorem wydarzenia było Miasto i Gmina Myślenice, a dekorowania zawodników dokonał m.in. burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka w obecności lokalnych legend kolarstwa - Anny Szafraniec-Rutkiewicz, czy Marka Rutkiewicza. Licznie zebranych gości oficjalnie przywitał prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki.

Na gali zjawili się rowerzyści z małopolskich klubów sportowych osiągający w ubiegłym roku triumfy w kolarstwie górskim MTB, kolarstwie szosowym, BMX-ach, downhillu, trialu, czy pump track. Nie zabrakło również przedstawicieli pozostałych klubów, a także sędziów, organizatorów wydarzeń rowerowych i sponsorów. W uroczystym podsumowaniu sezonu dekorowano po trzech najlepszych zawodników w challengu o Puchar Redakcji Sportowej TVP3 Kraków.

Wszyscy kochamy sport, kochamy kolarstwo, a kolarstwo kocha gminne tereny, które swoją różnorodnością zachęcają zawodników do udziału w licznych imprezach, które w Gminie Myślenice odbywają się cyklicznie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mowa tu o Tour de Pologne, Rajdy dla Frajdy, Rowerem przez Polskę, Majka Granfondo i w końcu Małopolski Wyścig Górski. W miarę możliwości finansowych dbamy o to, aby infrastruktura sportowa rozwijała się dynamicznie, zależy nam na wykorzystywaniu potencjału. Cieszę się z otwarcia nowych ścieżek singletracks, z budowy pumptracka na Zarabiu. Na te dwie inwestycje przeznaczyliśmy łącznie ponad 3,5 mln zł. Organizację imprez kolarskich wsparliśmy w ostatnim roku kwotą ponad 100 tys. zł. Można więc rzez kolokwialnie, że wspólnie wykręcamy niezłe wyniki

- mówił burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

W ramach wydarzenia o część artystyczną zadbali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach.

 

Źródło: myslenice.pl

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów