Tydzień pozostał do rozpoczęcia ORLEN Wyścigu Narodów

Wielkimi krokami zbliża się rywalizacja kolarzy z reprezentacji narodowych w ramach ORLEN Wyścigu Narodów, który rozpocznie się 24 maja na Węgrzech, a wielki finał został zaplanowany na 28 maja w Hotelu Arłamów.Wielkimi krokami zbliża się rywalizacja kolarzy z reprezentacji narodowych w ramach ORLEN Wyścigu Narodów, który rozpocznie się 24 maja na Węgrzech, a wielki finał został zaplanowany na 28 maja w Hotelu Arłamów.

Rywalizacja będzie bardziej wymagająca niż kiedykolwiek. Wyścig został rozszerzony z dwóch do pięciu etapów, a trasa po raz pierwszy w historii wyścigu będzie częściowo przebiegać poza Polską. Swój udział potwierdziły 22 reprezentacje narodowe oraz 3 drużyny kolarskie z Polski.

Kolarstwo to jeden z najpiękniejszych sportów na świecie. Technika, zaskoczenie, adrenalina, która trzyma nas przyklejonych do ekranów, to bezcenne chwile – mówi Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu.


Wyścig rozpocznie się 24 maja na Węgrzech w miejscowości Kaposvár. Na terenie Węgier zostaną rozegrane dwa etapy, idealne dla sprinterów. Trzeci etap wyścigu w całości odbędzie się na Słowacji ze startem w Słowacji i metą w Słowacji. Będzie to prawdziwe wyzwanie, z przewyższeniem ponad 2000 metrów. Następnie rywalizacja przeniesie się do Polski, gdzie kolarze rozpoczną czwarty etap z Hotelu BUKOVINA, metę zlokalizowano w Nowym Sączu. Finałowy etap, to skrojona pod górali trasa z Sanoka do Hotelu Arłamów, która częściowo pokrywa się z ubiegłorocznym Tour de Pologne. W przededniu wielkiego finału, w Arłamowie zostanie zorganizowany ORLEN Lang Team Race, czyli wyścig dla amatorów w zawodowej oprawie. Amatorzy będą mieli do pokonania piękną trasę o długości 75 kilometrów.

Kolarstwo to nie tylko show i pasja, to prawdziwa szkoła życia, ciężkich treningów i pracy zespołowej. Przygotowaliśmy trasę, na której każdy kolarz może znaleźć coś dla siebie i poszukać swojej szansy. Sam nie mogę się już doczekać, tej rywalizacji! – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár- Balatonföldvár |132 km | Węgry
Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan – Bükkszentkereszt |152 km | Węgry
Etap 3: piątek 26 maja: Levoča- Štrbské Pleso |124 km | Słowacja
Etap 4: sobota 27 maja: BUKOVINA Resort – Nowy Sącz |129 km | Polska
Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok – Hotel Arłamów |145 km | Polska

 

 

 

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

79 tour de pologne 2022 logo

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów