Maciej Bodnar ogłosił zakończenie kariery!

Maciej Bodnar, polski kolarz szosowy mistrz i reprezentant Polski specjalizujący się w jeździe indywidualnej na czas ogłosił zakończenie kariery.


 

Maciej Bodnar to także olimpijczyk z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016), wicemistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas z 2017 roku . Ma też na swoim koncie wygrane etapowe w Tour de France i Tour de Pologne. 

5 grudnia 2023 za pośrednictwem mediów społecznościowych dziękując wszystkim fanom za wsparcie, ogłosił zakończenie zawodowej kariery.

Oryginalny wpis z serwisu Facebook https://www.facebook.com/maciejbodnarofficial

 

DZIĘKUJĘ, THANK YOU ❤ 
 
Jest taka chwila w życiu każdego sportowca, o której żaden z nas przez lata stara się nie myśleć a każdego zawsze ona dotyka. Nigdy nie ma na nią dobrego czasu. Zawsze jest przecież jeszcze „coś”. Do osiągnięcia, zdobycia, do udowodnienia.
Kiedyś miałem ogromne marzenie. Marzenie, które gdy zaczynałem przygodę z kolarstwem wydawało się nieosiągalne. To marzenie z czasem stało się pracą, wielką przygodą i ogromną przyjemnością. Przyszedł jednak czas powiedzieć „Ciao”. Obecny sezon był dla mnie ostatnim. O zakończeniu kariery myślałem już od dłuższego czasu a dziś przyszedł moment, by się tym podzielić z Wami za pośrednictwem mediów.
Kolarstwo to piękny sport. Zawdzięczam mu ogromnie dużo. Dało mi szansę na podróżowanie po świecie, poznawanie fantastycznych ludzi i przebywanie wśród różnych kultur. Nauczyło czerpać z życia ekstremalnie dużo. Ale kolarstwo ma też swoją ciemniejszą stronę. Mało, który sport wymaga tak dużo od zawodowego sportowca. To też wieczne rozłąki z rodziną i najbliższymi. O wyrzeczeniach nawet nie wspomnę. Z wyrzeczeń zbudowany jest przecież ten sport.
Swoją karierę spędziłem głównie jako pomocnik i miałem to szczęście móc jeździć i pomagać najlepszym. Ivanowi Basso, Albertowi Contadorowi, czy Vincenzo Nibalemu, a przede wszystkim Peterowi Saganowi. Ale nie tylko im. Drużyna to przecież nie tylko wielkie nazwiska a ja przez całą swoją karierę starałem się pomagać w każdej drużynie i każdemu zawodnikowi tak, jakby każdy z nich był Mistrzem Świata.
Podziękowania dla kolegów z drużyn, trenerom, dyrektorom, menadżerowi i całej obsłudze od mechaników, maserów, lekarzy, ludziom pracującym w biurach. Dzięki wam wszystko było łatwiejsze.
Jestem bardzo dumny że, byłem częścią drużyny kiedy Michał Kwiatkowski został MISTRZEM ŚWIATA w Ponferradzie i kiedy Rafał Majka zdobywał BRĄZOWY MEDAL Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro
Dziękuję wszystkim Wam – fanom - za wsparcie. Kolarstwo zacząłem uprawiać w wieku 12 lat i zaledwie 2 lata później opuściłem swój rodzinny dom z myślami o byciu zawodowym kolarzem. 26 lat ścigania w tym 17 lat zawodowego sportu! Szmat czasu! Dlatego moje największe podziękowania należą się mojej rodzinie. Kocham was! Zawsze byliście! Kolarstwo nie wymaga poświęceń i wyrzeczeń tylko od kolarza. Wymaga ich także, a może przede wszystkim od naszych rodzin. Teraz więc przyszedł czas dla rodziny i najbliższych.


DZIĘKUJĘ !
M.

 

 

 

Sklep.rowery.pl

Patronat / Współpraca

TdP 2024 LOGO

Orlen Wyścig Narodów 2023

 

 

Podkarpacka-Liga-Rowerowa

MaratonMTB.PL

 

 

 

Tauron Lang Team Race psr  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

  LOGO Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe  BIKE DAYS logo  NT150px 

   logo face black   150cm   PĘTLA KOPERNIKA

Harpagan 52 - Człuchów